Wiadomości z Mikołowa

Mikołów: Pijana 47-latka wjechała w budynek. Badanie wykazało 3,5 promila!

  • Dodano: 2023-06-06 12:15

Policjanci mikołowskiej drogówki zatrzymali kierującą bmw, która wjechała w ścianę budynku, a cofając, wpadła do rowu i uszkodziła słup energetyczny. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jej organizmie blisko 3,5 promila alkoholu. 47-latce grozi do 2 lat więzienia.

W poniedziałek po godzinie 20.00 policjanci drogówki zostali skierowani na ulicę Grudniową w Mikołowie, gdzie kierująca bmw wjechała w budynek. Na miejscu okazało się, że 47-latka najpierw uszkodziła fragment ściany i kosz na śmieci, a kiedy cofała, wjechała do rowu. Chcąc się z niego wydostać, wjechała jeszcze w słup energetyczny. Kobieta zataczała się i czuć było od niej alkohol.

Mikołowianka najpierw trafiła do szpitala, gdzie pobrano jej krew do dalszych badań, a następnie na izbę wytrzeźwień. Badanie alkomatem wykazało w jej organizmie blisko 3,5 promila alkoholu.

O 3,5 promila za dużo...

Policjanci przeprowadzili szczegółowe oględziny miejsca kolizji i zatrzymali kobiecie prawo jazdy. Sprawa 47-latki trafi do sądu. Kobiecie grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego! Nie bądźmy obojętni, widząc pijanego za kierownicą. Prawidłowa reakcja na takie zdarzenie może zapobiec tragedii. Każde zgłoszenie o niebezpieczeństwie na drodze, czy kierowaniu po alkoholu będzie traktowane przez policjantów priorytetowo. Mundurowi apelują do kierowców o bezwzględną trzeźwość! - apelują policjanci KPP Mikołów.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Donalt tósk

    Nadzwyczajna kasta orzeknie, że winien kosz i słup i rów

  • jorg

    elyta się bawi może wracała z golfa od nurka

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również