Wiadomości z Mikołowa

"Trzynastka" w kombinezonach

  • Dodano: 2021-01-20 06:30, aktualizacja: 2021-01-19 18:16

Starosta Mikołowski Mirosław Duży oraz naczelnik Wydziału Zarządzania Bezpieczeństwem Starostwa Powiatowego w Mikołowie Bartłomiej Depta przekazali wczoraj dowódcom orzeskiej "13 Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej Orzesze" ufundowane przez Powiat specjalne kombinezony "Scantex".

- To kombinezony zatwierdzone przez Państwową Straż Pożarną dla takich grup jak nasza. Mają jaskrawy kolor żebyśmy nie pogubili naszych ludzi w lesie podczas działań prowadzonych często również po zmroku. W trakcie akcji będziemy lepiej się widzieli, a dzięki zakupionym wcześniej noktowizorom i kamerom termowizyjnym także widzieli osoby, których akurat będziemy szukać – podkreśla Mariusz Oleś, dowódca "13 Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej Orzesze".

Grupa działająca w ramach Stowarzyszenia Miłośników Miasta Orzesze powstała we wrześniu ubiegłego roku.

- Od tego czasu braliśmy udział w trzech akcjach poszukiwawczych, jedna z nich zakończyła się sukcesem. Na szczęście, przy pomocy naszych działań, odnalazł się zaginiony mieszkaniec Orzesza. W dwóch pozostałych przypadkach, niestety akcja zakończyła się tragicznie, znaleźliśmy osoby, które już nie żyły. Na pierwszej linii frontu w naszej grupie jest trzynaście osób i pięciu przewodników z psami. Działamy społecznie, sygnały o zaginionych osobach dostajemy od mieszkańców powiatu. Telefon alarmowy do naszej grupy jest opublikowany na profilu facebook’owym. Po każdym takim sygnale ogłoszony jest alarm, zbiórka i ruszamy do akcji. Dzielimy się na trzy pododdziały i szukamy w wyznaczonym wcześniej rejonach tzw. kwadratach – dodaje Mariusz Oleś.

- Każda aktywność społeczna jest godna podziwu, tym bardziej jeśli służy wspólnemu dobru i bezpieczeństwu. Wy nie jesteście tylko hobbystami sensu stricto, wnosicie coś od siebie, działacie na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Orzesza i całego Powiatu. Takie działania, w miarę naszych możliwości finansowych, zawsze będziemy wspomagać – podsumował dzisiejsze spotkanie Starosta Mikołowski Mirosław Duży.

"Trzynastka" w kombinezonach

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również