Wiadomości z Mikołowa

Dzielenie Łączy w Mikołowie: Punkt Społecznej Życzliwości zachęca do oddawania darów

  • Dodano: 2021-01-19 11:00

Masz w domu ubrania, których nie nosisz, ale są w dobrym stanie? A może chciałbyś podzielić się książkami? Nic prostszego – spakuj wszystkie dary, zaangażuj się w wolontariat i ruszaj do punktu zbiórki żywności i odzieży, który znajduje się na ul. Podleskiej 14 b przy Centrum Społecznego Rozwoju.

- Centrum Społecznego Rozwoju z powodzeniem prowadzi magazyn odzieży używanej. Po taką odzież może zgłosić się każda osoba w potrzebie. Zwłaszcza teraz, gdy zimowa aura rozgościła się u nas na dobre i przez czas najbliższy nas nie opuści, czapki, kurtki, szaliki są na wagę złota. Z pewnością każdy z nas zna choć jedną osobę, której asortyment z Podleskiej może się przydać – przypomina Mateusz handel, wiceburmistrz Mikołowa.

Akcja pomocy osobom potrzebującym to nie nowość w Mikołowie. Inicjatywa powstała w 2018 roku pod hasłem „Dzielenie Łączy” (o której wielokrotnie pisaliśmy). Punkt akcji mieścił się pierwotnie na ul. Jana Pawła II 1.

Do akcji "Dzielenie Łączy" zachęca Centrum Społecznego Rozwoju

„Jeśli zdarzy Ci się czasem kupić żywności w nadmiarze i wiesz, że nie wykorzystasz jej zanim się przeterminuje, możesz ją po prostu przynieść do specjalnego punktu – przyda się komuś innemu. Podobnie można zrobić z ubraniami w dobrym stanie, których już nie nosimy oraz z przeczytanymi książkami, do których nie będziemy wracać. W ten sposób rzeczom tym nadamy drugie życie” – przekazywali wówczas pracownicy UM Mikołów.

W marcu 2019 roku główną siedzibą odbioru darów dla potrzebujących stał się adres – Podleska 14 b, gdzie mieści się Centrum Społecznego Rozwoju.

Punkt zbiórki działa na ul. Podleskiej 14 b we wtorki w godzinach 13.00-17.00 i czwartki 9.00-13.00. Nie możesz pojawić się w podanym czasie? Nic straconego! Wystarczy skontaktować się telefonicznie pod numerem telefonu 531 252 887 od poniedziałku do piątku od 9.00 do 15:00 z osobami odpowiedzialnymi za Punkt Społecznej Życzliwości, jak nazwano to miejsce.

Wiadomo również, że istnieje możliwość wymiany ubrań, co z pewnością zainteresuje mamy chcące znaleźć ubranka w dobrym stanie dla swoich dzieci.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.