Wiadomości z Mikołowa

Teatr Młodszego Widza i Dzień Kobiet w MDK

  • Dodano: 2021-03-02 07:45, aktualizacja: 2021-03-02 07:55

6 marca zapraszamy na spektakl dla dzieci, a dwa dni później, 8 marca... MDK pokaże komediowy spektakl dla dorosłych! Tak, tak - chcemy uczcić Dzień Kobiet i razem z Wami świetnie się bawić!

W sobotę, 6 marca, zapraszamy na pierwszy w tym roku spektakl dla dzieci w ramach

TEATRU MŁODSZEGO WIDZA - "FABRYKA ŚNIEGU" w wykonaniu Teatru TRIP.

Bilety w cenie 20 zł w sprzedaży od 4 marca. Obowiązuje Karta Dużej Rodziny i Karta Mieszkańca Mikołowa!

Czas trwania: 50 min

Zwiastun: www.youtube.com/watch?v=nzUqGTPB0ZA


W Dzień Kobiet, 8 marca o godz. 18.30, zapraszamy na przezabawną komedię podczas której wszystko może się wydarzyć - "Dzieła wszystkie Szekspira" w wykonaniu teatru Scena Współczesna z Warszawy. Trzech zawodowych aktorów prowadząc nas przez galerię postaci dramatopisarza wszechczasów rozbawi publiczność do łez, żonglując cytatami, streszczeniami fabuł i odwołaniami do stereotypowej znajomości dzieł Szekspira.

Czas trwania spektaklu: 100 minut (bez przerwy)

Data: 8 marca 2021 r. godz. 18.30

Cena biletu: 40 zł (seniorzy 35 zł*)

* Bilety ulgowe tylko z Kartą Seniora. Sprzedaż jedynie w Kasie MDK (na jedną Kartę można kupić tylko jeden bilet). Ponad 30 lat temu trójka amerykańskich studentów postanowiła pokazać wszystkie 37 dramatów Szekspira wŚ 1,5 godziny. Od tamtej pory ich sztuka cieszy się ogromną popularnością na całym świecie – grana jest m.in. na londyńskim West Endzie, a widzom z naszego województwa znana jest przede wszystkim w wykonaniu aktorów Teatru Rozrywki, gdzie przed laty obejrzało ją 50 tysięcy osób.

W ramach spektaklu: hip-hopowy „Otello”, „Makbet” po góralsku, „Hamlet” w trzyminutowej wersji oraz „Romeo i Julia” grany przez samych mężczyzn. Spektakl od lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród publiczności w każdym wieku. Bawi ucząc i uczy bawiąc. Kpi właściwie nie z Szekspira, ale ze schematów kultury masowej, które korzystają z jego twórczości. A to wszystko w oszałamiającym tempie, które nie pozwala się nudzić ani przez chwilę.

Spektakle odbywać się będą w obowiązującym reżimie sanitarnym - maseczki, dezynfekcja dłoni i wypełnienie oświadczeń dotyczących przeciwdziałania pandemii, widownia zapełniona w 50% (100 miejsc).

Kasa MDK jest czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek od 8.00 do 14.30, a w środę od 12.00 do 17.50 - specjalnie by pomóc Wam w zakupie biletów na nasz spektakl 8 marca. 

Teatr Młodszego Widza i Dzień Kobiet w MDK

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również