Wiadomości z Mikołowa

"Rękopisy człowieka z moich stron" w mikołowskim MDK

  • Dodano: 2021-05-19 09:15

Jerzy Pilch to jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy współczesnych. Jego opowiadania, powieści i felietony, a także scenariusze filmowe, zapadają w pamięć, pokazując rzeczywistość "wprost i dosadnie, a zarazem na wskroś metaforycznie". To twórczość nasycona aforyzmami, pisana potoczystą polszczyzną, przepełniona pytaniami o kondycję współczesnego człowieka, wprawnie mieszająca wątki autobiograficzne z literacką fantazją, portretująca i wciąż wracająca do rodzinnej Wisły – krainy "luterskich zasad" i magicznego Krakowa – miejsca pogłębiania wiedzy o życiu i jego urokach.

Miłosz Ryguła (jako aktor) i Jarosław Ciszek (jako reżyser) z Grupy Teatralnej B-ZDUUURA przy MDK w Mikołowie postanowili pochylić się nad literacką spuścizną zmarłego przed rokiem pisarza. Tak powstał monodram "Rękopisy człowieka z moich stron", na podstawie opowiadania pod tym samym tytułem z tomu "Moje pierwsze samobójstwo".

Serdecznie zapraszamy na premierę 31 maja o godz. 18.00 oraz spektakl 11 czerwca o godz. 18.00 w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Mikołowie.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc (60) obowiązują bezpłatne wejściówki lub zapis na listę widzów w MDK (Dział Organizacji Imprez). Widzowie spektaklu zobowiązani są do dezynfekcji dłoni, zasłaniania ust i nosa maseczką oraz wypełnienia deklaracji o stanie zdrowia. Osoby chcące wziąć udział w spektaklu prosimy o wiadomość mailową na adres jaroslaw.ciszek@mdkmikolow.eu (zapis na listę). Wejściówki w MDK (dla osób niezapisanych) będą wydawane od 10 maja!

Spektakl dla widzów powyżej 16. roku życia!

"Rękopisy człowieka z moich stron" w mikołowskim MDK

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również