Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Strażacy ponownie zabezpieczyli nieznane odpady na Kościuszki

  • Dodano: 2019-07-31 13:00

26 lipca mikołowska Państwowa Straż Pożarna po raz kolejny udała się na ulicę Kościuszki, żeby zabezpieczyć znajdujące się tam odpady.

O sprawie pisaliśmy kilka dni temu w artykule W Mikołowie składowane są niebezpieczne odpady? Prokuratura prowadzi śledztwo - na załączonej tam galerii widać popękane worki, zerwane plandeki i rozsypany na ziemi proszek, który w niektórych miejscach wysypuje się poza ogrodzenie. PSP w Mikołowie 26 lipca udała się na miejsce i ponownie zabezpieczyła odpady.

Po wpłynięciu zgłoszenia dotyczącego nielegalnego składowiska odpadów w Mikołowie przy ulicy Kościuszki 59 zastępy PSP kilkakrotnie interweniowały. Ostatnia interwencja miała miejsce w dniu 26 lipca. Zarówno ta jak i wcześniejsze interwencje  doprowadziły do sytuacji, w której nie występuję bezpośrednie zagrożenie do życia i zdrowia, co potwierdziły przeprowadzone pomiary wykonane przez specjalistyczny zastęp chemiczny Państwowej Straży Pożarnej - informuje Komendant Powiatowy PSP bryg. Damian Krawczyk.

Szary proszek cuchnący do niedawna amoniakiem został ponownie zabezpieczony i według strażaków nie stanowi już zagrożenia, jednak sprawę ostatecznie wyjaśni śledztwo.

Strażacy ponownie zabezpieczyli nieznane odpady na Kościuszki

Następna informacja

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • frank

    Zawieść śmieci burmistrzowi on jest taki mądry i wykształcony tffuuuu

  • Merak

    Mieszkom na kosciuszki i czuja u mje na polu wielki smrod

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.