Wiadomości z Mikołowa

Starostwo Powiatowe w Mikołowie zachęca do pomocy ogarniętej wojna Ukrainie

  • Dodano: 2023-01-26 07:00, aktualizacja: 2023-01-25 17:13

Ciepłe polary, bielizna, środki medyczne i łóżka polowe  - lada dzień trafią do osób najbardziej potrzebujących za naszą wschodnią granicą.

Dzięki współpracy z mikołowskim wolontariuszem Szymonem Waszczynem Starostwo Powiatowe w Mikołowie kolejny raz przekazuje dary do ogarniętej wojną Ukrainy. W tym roku to nasz pierwszy transport z pomocą humanitarną, w zeszłym wspólnie zrealizowaliśmy ich kilkanaście.

Starostwo Powiatowe w Mikołowie zachęca do pomocy ogarniętej wojna Ukrainie

Zachęcamy do wpłacania datków na podany poniżej numer konta. Wszystkie zebrane przez nas środki finansowe będą wykorzystywane na zakup aktualnie najbardziej potrzebnych produktów dla obywateli pogrążonej w wojnie Ukrainy - przekonują urzędnicy Starostwa Powiatowego.

POMOC OBYWATELOM UKRAINY
13 8436 0003 0000 0000 4200 0095

Poniżej numery kontaktowe do osób koordynujących pracę Powiatowego Magazynu Pomocy Humanitarnej.

pomoc ukrainie

pomoc ukrainie 2

Komentarze (3)    dodaj »

  • jorguś

    Można pomagać skrzywdzonym przez wojnę uchodźcom z Ukrainy, niestety większość uchodźców z tego kraju wojny nie widziała. Do Polski trafili w większości dobrze sytuowani Ukraińcy z Ukrainy zachodniej w celach ekonomicznych, a tych biednych nie było stać nawet na opuszczenie kraju (2 tys dol. za zezwolenie na wyjazd). Jak rząd zacznie weryfikować osoby poszkodowane przez wojnę i oddzielać je od zwykłych cwaniaków korzystających z naszego socjalu i pomocy Polaków to i ja chętnie pomogę. Ukraina to ogromny kraj, dobrze sytuowani Ukraińcy mają tam gdzie uciec przed wojną, bez,, przeprowadzki" do Polski bo wojna obejmuje tylko 20% państwa i nie muszą żyć na koszt Polskiego społeczeństwa...

  • KubaBatanachama

    WOJNA NA UKRAINIE NIE JEST NASZĄ WOJNĄ. Jako Polacy mamy kogo wspierać, bo w Polsce biedy nie brakuje oraz dzieci nie dostających drugiego śniadania do szkoły. Jeśli dobrze zarabiające władze Mikołowa zamierzają kogoś wspierać to niech wspierają tych, z których podatków żyją.

  • Lila

    Popieram ! U nas w Polsce jest bieda a my ciągle pomagamy Ukrainie …Ile u nas potrzeba wsparcia finansowego dla : rodzin , osob starszych , samotnych emerytow , chorych , domów pomocy społecznej, bezdomnych , domów dziecka …Popatrzmy na swoje podwórko …

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również