Wiadomości z Mikołowa

Spotkanie przedszkolaków z mikołowską policją

  • Dodano: 2019-06-11 10:45

W miniony piątek, grupa dzieci z Przedszkola nr 11 im. "Leśnych Ludków" w Mikołowie, odwiedziła mikołowską jednostkę Policji.

Spotkanie profilaktyczne zorganizowane przez miejscowych mundurowych, było doskonałą okazją do poznania codziennej pracy policjantów i przypomnienia ważnych zasad bezpieczeństwa.

Ponad dwudziestu przedszkolaków z Przedszkola nr 11 im. "Leśnych Ludków" odwiedziło w piątek tutejszą komendę powiatową policji.

Dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda codzienna służba policjantów

Swoją wycieczkę rozpoczęły od zwiedzania budynku komendy. Mikołowski profilaktyk, sierż. szt. Artur Ceran pokazał dzieciom najciekawsze miejsca w komendzie. Milusińscy na dłużej zagościli w pomieszczeniach technika kryminalistyki, który pokazał im sprzęt wykorzystywany na miejscu zdarzenia oraz zademonstrował jak pobiera się odciski linii papilarnych. Dalsza część spotkania odbyła się w auli komendy, gdzie sierż. szt. Artur Ceran wraz z policjantem ruchu drogowego st. sierż Adamem Jakubczykiem zaprezentowali sprzęt wykorzystywany w służbie przez mikołowskich policjantów. Następnie mundurowi przypomnieli najmłodszym o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz podczas zabaw w kontekście zbliżających się wakacji, realizaując założenia akcji informacyjno- edukacyjnej "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Następnie pod koniec wycieczki, uczniowie zagościli w gabinecie Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Mikołowie nadkom. Dariusza Waligóry, który na pamiątkę w trosce o bezpieczeństwo dzieci, rozdał im odblaskowe radiowozy.

Na zakończenie, dzieci miały okazję usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu. Serdecznie dziękujemy za miłe odwiedziny!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również