Wiadomości z Mikołowa

Noc Muzeów 2022 w Muzeum w Mikołowie. Co przygotowano dla zwiedzających?

  • Dodano: 2022-05-12 09:45, aktualizacja: 2022-05-13 19:46

W tym roku Europejska Noc Muzeów przypada na sobotę 14 maja. Mikołów dołączył do akcji i w Muzeum Miejskim na gości będzie czekać kilka ciekawych propozycji.

Noc Muzeów jest jedną z najpopularniejszych imprez kulturalnych, które organizowane są w ponad 120 miastach Europy, w tym również w Polsce. Raz w roku w tym samym dniu muzea, galerie sztuki, domy kultury i rozmaite instytucje udostępniają swoje zbiory dla zwiedzających w godzinach wieczornych i nocnych – darmowo lub za symboliczną opłatą.

Początek Nocy Muzeów przypada na Berlin i 1997 rok, a w Polsce Noc Muzeów po raz pierwszy została zorganizowana w 2003 roku przez Muzeum Narodowe w Poznaniu.

Noc Muzeów w Mikołowie obchodzona jest kolejny raz i Muzeum miejskie organizuje 14 maja specjalny Wieczór w Muzeum. Co przygotowano?

Noc Muzeów w Mikołowie. Muzeum w Mikołowie zaprasza 14 maja

Świętowanie Nocy Muzeów w Mikołowie rozpocznie się o godzinie 17.00. Muzeum w Mikołowie podało harmonogram wydarzenia.

  • 17:00 – Zwiedzanie wystawy "800 lat Mikołowa" z przewodnikiem
  • 18:00 – "Ślasko Rajza" - spotkanie z Youtuberem Sebastianem Fischerem, który poprzez wyprawy czerwonym garbusem promuje historię ziemi śląskiej
  • 19:00 – Pokaz filmów z Mikołowem w tle. Krótkometrażówki tworzone w latach 70. i 80. przez członków Amatorskiego Klubu Filmowego "iks".

Zwiedzanie wystawy na 800-lecie Mikołowa w ramach Nocy Muzeów odbędzie się dwa dni po oficjalnym otwarciu. Wystawy "800 lat Mikołowa" pokazuje, jak miasto zmieniało się na przestrzeni wieków. Podczas wieczoru otwarcia będzie miał miejsce wykład dr. Wojciecha Schäffera oraz prezentacja niepublikowanej nigdzie wcześniej kopii dokumentu z 1222 roku.

 

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również