Wiadomości z Mikołowa

Ruszyła rozbudowa SP nr 8 w Paniowach. Spora inwestycja zakończy się w 2021 roku

  • Dodano: 2020-08-17 07:00, aktualizacja: 2020-08-17 09:05

Co wchodzi w zakres robót budowlanych? W dokumentacji projektowej dołączonej do umowy czytamy, że do zadań ekipy remontowo-budowlanej należy rozbiórka klatki schodowej kolidującej z częścią dobudowywaną, rozbiórka ścian działowych na kondygnacji piętra ściany nośnej, a także wykonanie nowych otworów okiennych i drzwiowych, a także nadbudowa istniejącego budynku szkoły w rejonie istniejącej kotłowni wraz ze ścianami działowymi.

Co jeszcze? To obudowa istniejącej klatki schodowej, zamykanej drzwiami i wyposażonej w urządzenia zapobiegające zadymieniu lub do usuwania dymu, wykończenie podłóg, ścian i sufitów wszystkich pomieszczeń.

Co najważniejsze, chodzi w głównej mierze o rozbudowę placówki szkolnej o trzykondygnacyjny budynek w konstrukcji tradycyjnej wraz z instalacjami wewnętrznymi – wodnej, hydrantowej, kanalizacji sanitarnej, instalacji gazowej, wentylacji mechanicznej i grawitacyjnej czy klimatyzacji.

Dojdzie również do przebudowy instalacji centralnego ogrzewania i ciepła technologicznego, technologii kotłowni gazowej, instalacji elektrycznej, instalacji fotowoltaicznej, instalacji nisko prądowych i monitoringu, a także węzłów zewnętrznych – elektrycznych, w tym oświetlenia terenu, instalacji odgromowej czy przebudowy instalacji deszczowej i sanitarnej. Budynek zyska docieplenie ścian zewnętrznych, a także zewnętrzną stolarkę okienną.

Boiska SP nr 8 zyskają również zaplecze magazynowe. Przebudowy doczeka się ogrodzenie, plac zabaw, a kuchnia otrzyma nowe wyposażenie technologiczne - Starostwo Powiatowe w Mikołowie zgodziło się na użytkowanie.

Szkoła Podstawowa nr 8 zyska znacznie większy metraż! Budowa rozpoczęła się po podpisaniu umowy z wykonawcą 1 lipca

Jaki metraż zyska Szkoła Podstawowa nr 8 po rozbudowie? Jak informuje burmistrz Mikołowa, Stanisław Piechula parametry budynku będą znacznie większe. Powierzchnia zabudowy  to 1979,79 m2, a sama powierzchnia użytkowa budynku to już 2757,11 m2, a liczba kondygnacji to 3, a ich kubatura 10705,63 m3 (w tym istniejący budynek o powierzchni zabudowy 971,93 m2, powierzchni użytkowej - 1390,50 m2 i kubaturze 6256,7 m3).

Całkowita wartość zamówienia to 8 330 217,32 złotych (wynagrodzenie kosztorysowe). Plac pod rozbudowę został oddany zwycięzcy przetargu już 9 lipca, a jest to DAW-BUD Firma Remontowo-Budowlana Wywiał Daniel z Rudnika Wielkiego (umowa podpisana 1 lipca).

Jak przekazuje burmistrz Mikołowa, Stanisław Piechula, po unieważnieniu pierwszego przetargu miasto zaoszczędziło 700 tysięcy złotych. Kiedy remont się zakończy? Oficjalny termin zakończenia to 31 grudnia 2021 roku. Warto jednak zauważyć, że prace budowlane będą odbywać się w trakcie zajęć szkolnych.

Niezbędne rozbiórki, przełożenia instalacji sanitarnej zewnętrznej i dobudowa 3 kondygnacyjnego budynku szkoły odbędą się w terminie do 24 czerwca 2021 roku, gdzie w tym okresie w istniejącym budynku szkoły muszą być prowadzone zajęcia szkolne – informuje Stanisław Piechula.

 

Budynek przejdzie potężną metamorfozę. 10 sal lekcyjnych, 2 sale dla przedszkolaków, 2 świetlice, jadalnia i kuchnia z niezbędnym zapleczem, szkolna biblioteka. Dodatkowym udogodnieniem będzie zamontowana winda. W nowych murach miejsce znajdzie się na wszystko co potrzebne do komfortowej nauki. Będzie to specyficzna i wymagająca inwestycja ponieważ prace prowadzone będą w trakcie roku szkolnego. Jestem jednak przekonany, że efekt końcowy w postaci nowoczesnej i wygodnej dla uczniów i nauczycieli szkoły wynagrodzi te niedogodności. Jestem jednak przekonany, że inwestowanie w młode pokolenia warte są każdej złotówki z tej kwoty – tłumaczy Mateusz Handel, zastępca burmistrza Mikołowa.

Na Facebooku Szkoły Podstawowej nr 8 można obserwować postęp prac!

Komentarze (1)    dodaj »

  • jorguś

    Gdzie mój komentarz?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również