Wiadomości z Mikołowa

Nietrzeźwy z sądowym zakazem jazdy ukradł paliwo

  • Dodano: 2020-08-14 10:00

Policjanci z Mikołowa zatrzymali kierowcę, który kradł paliwo z miejscowej stacji. Okazało się, że 30-letni orzeszanin ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a jego samochód nie miał aktualnych badań technicznych. Co więcej, mężczyzna miał w organizmie blisko 3 promile.

W nocy z 12 na 13 sierpnia, kilka minut po godzinie 1:00 do dyżurnego mikołowskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o kradzieży paliwa z jednej ze stacji paliw w Orzeszu. Informacja na temat samochodu jakim się poruszał sprawca wykroczenia przekazana została drogą radiową do wszystkich patroli. Kilkanaście minut później policjanci drogówki na jednej z orzeskich ulic zauważyli samochód, który odpowiadał podanemu przez dyżurnego w komunikacie.

W aucie znajdowały się cztery osoby. Podczas legitymowania kierowca nie chciał podać swoich danych osobowych ani okazać dokumentów. Policjanci szybko jednak ustalili z kim mają do czynienia. Okazało się, iż 30-letni orzeszanin już od 2017 roku ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a jego samochód jest w złym stanie technicznym i nie ma aktualnych badań. Mężczyznę poddano badaniu na alkomacie, miał 2,7 promila.
W trakcie wykonywanych czynności mundurowi potwierdzili, że to 30-latek zatankował za przeszło 50 złotych i odjechał bez płacenia za paliwo.

Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Mieszkaniec Orzesza odpowie za złamanie sądowego zakazu, jazdę w stanie nietrzeźwości oraz szereg popełnionych wykroczeń. Może trafić do więzienia nawet na 5 lat.


Źródło: KPP Mikołów

Komentarze (1)    dodaj »

  • kasta

    on jest niewinny ma imunited.....tzn nikt go nie ruszy....

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również