Wiadomości z Mikołowa

Ponowna rekrutacja do ,,Korpusu Wsparcia Seniorów". Zgłoszenia w MOPS Mikołów

  • Dodano: 2022-11-30 07:15, aktualizacja: 2022-11-30 07:30

Ruszyła ponowna rekrutacja w ramach Programu ,,Korpus Wsparcia Seniorów"- moduł II. Opieka na odległość czyli zapewnienie ,,opaski bezpieczeństwa" dzięki, której możesz wezwać pomoc, a opaska połączy Cię z ratownikiem medycznym skierowana jest dla seniorów w wieku 65 lat i więcej, zamieszkujących na terenie Mikołowa.

Zgłoszenia pod numerem telefonu: 728-831-079.

Ruszyła ponowna rekrutacja w ramach Programu ,,Korpus Wsparcia Seniorów"

Celem programu jest zapewnienie usługi wsparcia seniorom poprzez świadczenie rozmaitych usług wynikających z rozeznanych potrzeb, a także poprawa bezpieczeństwa oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania poprzez wsparcie społeczne, psychologiczne, pomoc w dostępie do świadczeń zdrowotnych oraz specjalistycznej opieki zdrowotnej, a także wsparcie w czynnościach dnia codziennego – czytamy w treści uchwały podjętej przez radnych w kwietniu tego roku.

Program będzie realizowany do końca tego roku, a jego wdrożenia podejmuje się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mikołowie. Aplikować do „Korpusu Wsparcia Seniorów” mogą wszyscy znajdujący się w potrzebie seniorzy - zarówno przez ogólnopolską infolinię, jak i bezpośrednio do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mikołowie.

Pracownik socjalny Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mikołowie ustali z seniorem szczegółowy zakres i terminy świadczenia usługi wsparcia.Co ważne, udzielenie wsparcia w ramach programu nie zależy od kryterium dochodowego oraz nie jest przyznawane na podstawie decyzji administracyjnej.

W jaki sposób finansowane będą działania w ramach „Korpusu Wsparcia Seniorów”? Środki pochodzą z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, utworzonego na podstawie art. 65 ustawy z dnia 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw.

korpus wsparcia seniorw

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również