Wiadomości z Mikołowa

Plaga nietrzeźwych kierowców na mikołowskich drogach? Policja podsumowuje lipiec

  • Dodano: 2023-07-18 06:30, aktualizacja: 2023-07-18 06:43

W niedzielny poranek w Ornontowicach policjanci drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Badanie alkomatem wykazało blisko promil alkoholu w organizmie. Mieszkaniec Knurowa jest 6 osobą w lipcu zatrzymaną na terenie powiatu mikołowskiego, która stanie przed sądem za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

W niedzielę (16 lipca) około godziny 7.30 w Ornontowicach na ulicy Zamkowej policjanci Wydziału Ruchu Drogowego mikołowskiej jednostki zatrzymali kierującego osobowym seatem. Kontrola stanu trzeźwości kierowcy wykazała w organizmie 41-latka blisko promil alkoholu. Mężczyzna wyjaśnił, że poprzedniego wieczoru wypił kilka piw. Mieszkaniec Knurowa stanie przed sądem. Grozi mu:

  • grzywna wymierzona w stawkach dziennych uzależniona od dochodu lub kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do 2 lat;
  • zakaz prowadzenia pojazdów (wszelkich lub określonej kategorii) na okres od 3 do 15 lat,
  • świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5000 zł do 60 000 zł.

W lipcu sporo nietrzeźwych kierujących

Policyjne statystyki kierujących pod wpływem alkoholu ciągle rosną. Od początku lipca mundurowi odnotowali łącznie 13 osób, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu:

  • 6 nietrzeźwych kierujących pojazdami mechanicznymi
  • 4 osoby w stanie po użyciu alkoholu - kierujących pojazdami mechanicznymi
  • 3 nietrzeźwych rowerzystów

Największym problemem osób znajdujących się pod wpływem alkoholu są: zaburzona koordynacja ruchowa, problemy z utrzymaniem równowagi oraz opóźnione reakcje. Te trzy elementy u kierowcy mogą doprowadzić do wypadku, a w konsekwencji do czyjejś śmierci lub kalectwa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również