Wiadomości z Mikołowa

Pijany kierowca jechał slalomem. Zareagował świadek

  • Dodano: 2022-01-25 09:00

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Mieszkaniec powiatu bieruńsko-lędzińskiego wpadł w ręce Policji dzięki reakcji świadków, którzy widząc szaleńczą jazdę kierowcy forda natychmiast zadzwonili na numer alarmowy 112 i kontynuowali za nim podróż.

Pijany kierowca jechał slalomem

Pijany kierowca został zauważony w sobotę 22 stycznia po godzinie 22.00 na głównej trasie między Mikołowem a Wyrami. Zwrócił na siebie uwagę sposobem jazdy. Według zgłaszającego, który jechał tuż za nim, kierowca forda wykonywał gwałtowne manewry, a trasę pokonywał slalomem. 

Skierowani na miejsce patrolowcy mikołowskiego Wydziału Prewencji zauważyli i zatrzymali kierowcę. 

- Podejrzenia zgłaszającego potwierdziły się. 38-letni mieszkaniec Chełmu Śląskiego miał w organizmie ponad 1,6 promila alkoholu. Dodatkowo, na swoim koncie posiadała liczne przewinienia w ruchu drogowym, z których zdecydowana większość dotyczyła przekraczania limitów prędkości - czytamy na stronie KPP Mikoów. 

Mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności

Mieszkańcowi powiatu bieruńsko-lędzińskiego zatrzymano prawo jazdy, a po przeprowadzonym przez kryminalnych postępowaniu, sprawa trafi do sądu. Mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Oprócz kary sąd orzeka także środek karny w postaci zakazu prowadzenia na okres co najmniej 3 lat oraz obowiązek zapłacenia przez skazanego świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy postpenitencjarnej w wysokości 5 tysięcy złotych bądź wyższej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również