Wiadomości z Mikołowa

Ponad 900 dzieci przyszło na świat w Centrum Zdrowia w Mikołowie w 2021 roku

  • Dodano: 2022-01-24 11:00

917 noworodków – tyle małych mikołowian przyszło na świat w 2021 roku w Szpitalu Powiatowym.

Jak informuje Centrum Zdrowia w Mikołowie, w 2021 roku przyszło na świat łącznie 917 noworodków. To 475 chłopców i 442 dziewczynki!

542 dzieci przyszły na świat poprzez poród siłami natury, a 375 urodziło się drogą cesarskiego cięcia.

Centrum Zdrowia w Mikołowie zapewnia, że jednym z priorytetów szpitala są porody rodzinne, z których na powrót można korzystać po dłuższym okresie przerwy w 2021 roku w związku z wprowadzeniem przepisów związanych z pandemią koronawirusa.

Mimo to, udało się powitać na świecie podczas porodów rodzinnych  475 dzieci - w tym 178 porodów skończyło się cięciem cesarskim w obecności taty dziecka lub innej osoby towarzyszącej.

Ważne jest dla nas by ograniczać mamie ból porodowy związany z trudami narodzin. Stosujemy wiele metod łagodzenia bólu porodowego. 99 proc. pacjentek korzysta z imersji wodnej, stosujemy także entonox (wziewy), znieczulenie zewnątrzoponowe czy popularne prądy tens – informuje prezes zarządu dr Cezary Tomiczek.

Centrum Zdrowia w Mikołowie powitało na świecie 917 dzieci w 2021

Centrum Zdrowia w Mikołowie promuje karmienie piersią, a edukatorzy laktacji i doradcy udzielają porad świeżo upieczonym mamom! Jak wynika z danych szpitala, w ubiegłym roku 511 pacjentek z 917, które rodziły w placówce karmiły swoje dzieci piersią, 399 podczas pobytu w szpitalu stosowało karmienie mieszane, a 41 sztuczne.

Z końcem 2021 roku wprowadziliśmy również porady fizjoterapeutki uroginekologicznej, zakupiliśmy –dzięki wsparciu sponsorów – sprzęt dla oddziału noworodkowego, a mamy cieszyły się nowymi warunkami w wyremontowanym bloku porodowym. Wprowadziliśmy także bezpłatne testy w kierunku SMA – wylicza prezes zarządu Centrum Zdrowia w Mikołowie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również