Wiadomości z Mikołowa

50-letni pijany rowerzysta zatrzymany w Mikołowie

  • Dodano: 2021-10-15 09:00

O pijanych rowerzystach mówi się niewiele. A zagrożenie, jakie stwarzają na drodze dla siebie i innych uczestników ruchu wcale nie jest małe. Mundurowi z mikołowskiej drogówki zatrzymali 50-latka, który starał się dotrzeć do celu. Trudność jednak polegała na tym, że miał w organizmie ponad 2,8 promila alkoholu, a jego pojazd nie był wyposażony w żadne oświetlenie.

Jechał na rowerze mając prawie 3 promile alkoholu

Na kontrolę policjantów drogówki rowerzysta trafił w środę 13 października w Mikołowie na ulicy Kąty po godzinie 18.30. Panował już zmierzch, dlatego pierwszą rzeczą, na którą mundurowi zwrócili uwagę, był całkowity brak oświetlenia roweru. Po chwili okazało się, że 50-letni mikołowianin ma problem z utrzymaniem równowagi. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 3 promile alkoholu. Mężczyzna został ukarany mandatami karnymi w wysokości 500 złotych (za jazdę w stanie nietrzeźwości) oraz 100 złotych (za brak obowiązkowego oświetlenia roweru).

Każdy nietrzeźwy użytkownik drogi stwarza realne zagrożenie dla siebie i dla innych

Dotyczy to zarówno kierowców pojazdów mechanicznych, rowerzystów jak i pieszych. Rowerzysta bez względu na to czy jest trzeźwy, czy po spożyciu alkoholu, w kolizji z samochodem praktycznie nie żadnych szans. Nie jest chroniony karoserią, pasami bezpieczeństwa czy poduszkami powietrznymi. Wypity alkohol zdecydowanie obniża refleks, uwagę kierującego, a wtedy nietrudno o utratę równowagi czy upadek.

Mikołowska drogówka apeluje:

Rower to nie tylko przyjemność czerpana z jazdy. Amatorów jazdy na jednośladzie nie chronią poduszki powietrzne, pasy ani karoseria samochodu. W sposób szczególny należy obserwować otoczenie. Każde zderzenie lub upadek może skończyć się tragicznymi w skutkach konsekwencjami. Rower? Tak! Ale zawsze na trzeźwo! Nikt lepiej nie zadba o nasze bezpieczeństwo jak my sami. Bądźmy odpowiedzialni i rozważni.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj »

  • Podpis

    Fajny rower ma ten pijak. Za butelki?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.