Wiadomości z Mikołowa

Parking na Osiedlu Słowackiego prawie gotowy

  • Dodano: 2018-10-28 07:45, aktualizacja: 2018-10-28 07:56

Jeszcze kilkanaście dni i mieszkańcy bloków w okolicy ul. Bluszcza będą mogli bez przeszkód parkować swoje samochody. W ten sposób kończy się problem z miejscami postojowymi na Osiedlu Słowackiego.

Przypomnijmy, że o kilkanaście nowych miejsc parkingowych mieszkańcy Słowackiego walczyli już jesienią ubiegłego roku. Lokatorzy okolicznych bloków przez brak odpowiedniego parkingu byli zmuszeni do pozostawiania swoich samochodów w miejscach do tego nieprzeznaczonych.

To powodowało nieprzyjemne skutki – posypały się mandaty za złe parkowanie. Po interwencji mieszkańców Urząd Miasta postanowił przychylić się do wniosku lokatorów i zobowiązał się do stworzenia parkingu z prawdziwego zdarzenia. Wkrótce potem UM odkupił teren po byłym „Wembley” od poprzedniego administratora - Mikołowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Parking będzie miał powierzchnię 1800 m² w układzie mieszanym (płyty betonowe ażurowe oraz kostka betonowa) z drogą manewrową oraz miejscami postojowymi. Znajdzie się również kilka miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych. Na terenie parkingu pojawi się również oświetlenie w postaci lamp sterowanych radiowo z oprawami LED.

Wykonawca – firma „COMPLEX” s.c. z Orzesza – miała łącznie 7 miesięcy na realizację inwestycji wartej 498 105 złotych, a przetarg został rozstrzygnięty w połowie maja. Tym samym, już wkrótce rozwiązany zostanie problem, z którym mieszkańcy Osiedla Słowackiego zmagali się przez długie miesiące.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Mikołowianka

    Hmm, płyty betonowe ażurowe, czyli koszmar dla kobiet chodzących na obcasach. Jakby nie można było całości parkingu wykonać z kostki betonowej.

  • Elżbieta Sobota

    Wszystko pięknie ładnie i to się chwali. Szkoda jednak, że obok tak potrzebnej inwestycji zapomniano o starym zdewastowanym chodniku, który biegnie wzdłuż nowego parkingu. Chodnik ten pamięta wczesne lata siedemdziesiąte i jest już w bardzo kiepskim stanie, co gorsza w czasie budowy parkingu częściowo został zdemontowany ze względu na konieczność pociągnięcia kabli, po czym złożono go ponownie ze starych połamanych płyt. Jest nierówny i wygląda koszmarnie. Proponuję włodarzom miasta przejechanie po tym chodniku z wózkiem dziecięcym...Podobnie, albo jeszcze gorzej wygląda chodnik pod szkołą SP10 (dawniej Gimnazjum nr 2). A jest tam przecież żłobek i przejazd wózkiem dziecięcy należy do najbardziej karkołomnych w mieście.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również