Wiadomości z Mikołowa

Nowy wóz dla Komendy Powiatowej PSP Mikołów

  • Dodano: 2022-03-10 06:30, aktualizacja: 2022-03-09 21:57

9 marca strażacy Komendy Powiatowej PSP w Mikołowie wzbogacili się o nowy wóz. Jest nim wart ponad milion złotych średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki Scania.

– Jest to samochód pierwszego rzuty, którym możemy wyjeżdżać zarówno do pożarów jak i miejscowych zagrożeń. Jest on wyposażony w zbiornik wody 3000 litrów oraz 2700 litrów środka pianotwórczego, posiada automatyczną skrzynię biegów, napęd na cztery koła, wyciągarkę oraz pięciometrowy maszt oświetleniowy. Jego załoga to sześciu strażaków – wymienia kapitan Jakub Gendarz, oficer prasowy KP PSP. Do tej pory mikołowska jednostka dysponowała jednym takiej klasy wozem marki Iveco.

– Dzięki dobrej woli, życzliwości i doskonałej współpracy pomiędzy KP PSP w Mikołowie, a Śląskim Komendantem Wojewódzkim PSP, wsparciu starosty mikołowskiego oraz burmistrzów i wójtów powiatu mikołowskiego oraz dofinansowaniu WFOŚiGW w Katowicach możemy cieszyć się z nowego samochodu – zapewnia komendant KP PSP bryg. Damian Krawczyk.

10 marca, po zakończonym szkoleniu oraz doposażeniu w sprzęt gaśniczy i ratowniczy, wzmocni on potencjał ratowniczy jednostki.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również