Wiadomości z Mikołowa

Nowe metody na Nowe czasy

  • Dodano: 2008-02-06 14:08, aktualizacja: 2009-01-13 14:10

Od połowy stycznia 2008  roku program "Nowe metody na Nowe czasy", oferujący szkolenia dofinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS), prezentuje propozycję tematów na 2008 rok. W odpowiedzi na potrzeby firm i przedsiębiorców, "Nowe metody" uczą, jak zrobić firmie dobry PR, czy jak oceniać podwładnych. Pracownicy, właściciele i zarządcy małych i średnich przedsiębiorstw oraz dużych firm będą mogli wziąć udział w szkoleniach do końca maja 2008 roku.


– Wraz z rozpoczynającym się Nowym Rokiem, Projekt stanął przed kolejnymi wyzwaniami – mówi Ilona Waluga-Burek, Kierownik "Nowych metod". – Przedsiębiorcy zgłaszali do nas tematy, których omówienie pomoże im odpowiednio zorganizować pracę w firmie, ułożyć relacje z pracownikami, czy skutecznie promować markę. Do zmian zobowiązuje nas zresztą już sama nazwa projektu "Nowe metody na Nowe czasy". Musimy nadążać za rozwijającymi się firmami, dlatego na stronie internetowej www.nowemetody.garr.pl widnieje pełny, poszerzony harmonogram szkoleń – tłumaczy Waluga-Burek.


Nowe szkolenia: "Zrób firmie dobry PR" i "Oceniaj i rozwijaj – czyli jak projektować i wdrożyć systemy Ocen Okresowych oraz programy rozwojowe" pomogą zdobyć wiedzę na temat skutecznego budowania wizerunku marki i zachęcania najlepszych specjalistów do zatrudniania się w firmie. Zwrócą tez uwagę na to, czym kierować się przy wyborze odpowiedniego pracownika oraz jak go motywować.


Koszt pojedynczego szkolenia w ramach projektu "Nowe metody na Nowe czasy" uzależniony jest od wielkości firmy oraz od liczby dni szkoleniowych: szkolenia dwudniowe od 135 PLN, szkolenia trzydniowe od 200 PLN, szkolenia czterodniowe od 265 PLN. Ponadto istnieje możliwość organizacji szkoleń w pobliżu siedziby firmy. Informacje na temat szkoleń można znaleźć na stronie www.nowemetody.garr.pl oraz uzyskać w Biurze Projektu pod nr telefonu: (32) 728 58 00.


"Nowe metody na Nowe czasy” to projekt, oferujący szkolenia dofinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS). Od sierpnia 2006 do końca 2007 roku skorzystało z nich ponad 600 przedsiębiorców i pracowników firm z województwa śląskiego, a także spoza jego granic.


Projekt umożliwia pracownikom, właścicielom i zarządzającym firmami podniesienie kwalifikacji w 19 tematach szkoleniowych, obejmujących zagadnienia z zakresu: zwiększania efektywności pracy menadżera, rozwoju kapitału ludzkiego firmy, poprawy efektywności pracy, marketingu i promocji, zarządzania sprzedażą oraz zarządzania organizacją w okresie zmian.


Atutem oferowanych szkoleń jest nowoczesna forma zajęć oraz wykwalifikowana kadra specjalistów, w znacznej części rekomendowanych przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami. Projekt wypełnia lukę pomiędzy szkoleniami otwartymi – skierowanymi do klienta masowego, a szkoleniami zamkniętymi – prowadzonymi dla wybranych grup osób. Liderem projektu jest Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., a za realizację szkoleń odpowiada firma L. Grant Doradcy Zawodowi z Katowic. 


Źródło: www.nowemetody.garr.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również