Wiadomości z Mikołowa

Mikołów: 36-latek aresztowany za znęcanie nad rodziną!

  • Dodano: 2024-06-19 09:30

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie oraz Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych zatrzymali mężczyznę podejrzanego o znęcanie się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną i dziećmi. Postanowieniem Sądu Rejonowego w Mikołowie mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie śledczym. Za to przestępstwo 36-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Areszt dla mikołowianina za znęcanie 

Przez kilka miesięcy szarpał, popychał, uderzał, kopał, wyzywał, groził i wszczynał awantury - w taki między innymi sposób 36-letni mieszkaniec powiatu mikołowskiego znęcał się nad swoją żoną i dwójką malutkich dzieci.

W środę kobieta złożyła zawiadomienie o znęcaniu, a w nim obszerne zeznania. Jeszcze tego samego dnia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie oraz Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych zatrzymali mężczyznę. W piątek 36-latek usłyszał zarzuty. Sąd uwzględnił wniosek śledczych, zebrany w sprawie materiał dowodowy - w tym także zeznania świadków i zastosował wobec mężczyzny najsurowszy z możliwych środków zapobiegawczych - tymczasowy 3-miesięczny areszt. Za popełnione przestępstwo sprawcy grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie ofiar przemocy w rodzinie jest często bardzo podobne

Cechą łączącą zdarzenia związane z przemocą domową jest to, że wiele ofiar zgłaszających przestępstwo, po kilku dniach wycofuje się ze swoich zeznań, tłumacząc to "obietnicą poprawy sprawcy". Niestety w wielu przypadkach okazuje się, że "poprawa" była tylko chwilowa i sytuacja zaczyna się powtarzać. Ofiarami przemocy domowej są również dzieci. Nie zawsze jest to przemoc skierowana bezpośrednio w stosunku do nich. Dzieci cierpią i są krzywdzone także wtedy, gdy są świadkami przemocy dorosłych.

Policjanci apelują. Nie toleruj ! Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych. Zareaguj! Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań- przemoc się powtórzy. Policja zwykle jest wzywana w ekstremalnych sytuacjach, czasami zbyt późno. Powiadom. Jeżeli Tobie lub osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! - przypomina KPP w Mikołowie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również