Wiadomości z Mikołowa

Nietrzeźwa kobieta przyjechała na zakupy i... trafiła do izby wytrzeźwień!

  • Dodano: 2023-09-06 12:30

W ręce policjantów mikołowskiej drogówki wpadła 50-letnia kobieta, która dziś rano przyjechała do jednego ze sklepów w Mikołowie przy drodze krajowej nr 44. Pracownica placówki handlowej wyczuła od kierującej alkohol, uniemożliwiła jej dalszą jazdę oraz zadzwoniła na numer alarmowy 112.

Mikołowianka trafiła do izby wytrzeźwień!

Mikołowianka trafiła do izby wytrzeźwień, a jej sprawa wkrótce znajdzie finał w sądzie. Dziś przed godziną 8.00 do dyżurnego mikołowskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwej kierującej na parkingu jednego ze sklepów w Mikołowie przy ulicy Gliwickiej. Skierowani na miejsce policjanci zatrzymali 50-letnią kobietę, która kilka minut wcześniej przyjechała na zakupy. Pracownica sklepu wyczuła od niej alkohol, więc postanowiła uniemożliwić jej wyjazd z parkingu, zamknęła bramę i skontaktowała się z dyspozytorem numeru alarmowego 112. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie kierującej audi ponad 2 promile alkoholu. 50-latka trafiła do izby wytrzeźwień. Po przeprowadzonym postępowaniu karnym sprawa trafi do sądu. Grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Alkohol to ogromny problem wśród kierujących pojazdami. Nietrzeźwi za kierownicą zdarzają się wyjątkowo często, a to niepokojące wszystkich pozostałych uczestników ruchu drogowego. U osoby pod wpływem alkoholu pogarsza się możliwość prawidłowej oceny zagrożeń, osłabia zdolność do szybkiej reakcji, obniża refleks czy zawęża pole widzenia. Obniżenie kontroli nad własnym zachowaniem oraz senność zwiększają ryzyko spowodowania wypadku. Policjanci apelują o bezwzględną trzeźwość za kierownicą i dziękują za reakcję sprzeciwu wobec takim zachowaniom.

Nie reagujesz - akceptujesz!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również