Wiadomości z Mikołowa

Mikołowski WOŚP dla zmarłego Pawła Adamowicza

  • Dodano: 2019-01-15 09:30

Wczoraj wieczorem mikołowski sztab WOŚP w kilka chwil zorganizował lokalne Światełko do Nieba dla tragicznego zmarłego prezydenta Gdańska.

W poniedziałkowe popołudnie mikołowski sztab WOŚP zaapelował o wzięcie udziału w symbolicznej akcji ku pamięci tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza.

Jesteśmy wstrząśnięci, tym co się stało. Przesyłamy wyrazy współczucia dla rodziny, bliskich i współpracowników Pana Prezydenta Pawła Adamowicza. Nie jesteśmy w stanie pojąć nienawiści, która była w stanie doprowadzić do takiego czynu. „Zło dobrem zwyciężaj”. Informujemy, że nasz sztab o godzinie 19:00 spotka się na rynku w Mikołowie, uczci minutą ciszy tragicznie zmarłego i rozpali symboliczne Światełko w postaci zniczy. Jeśli macie potrzebę, przyjdźcie pobyć razem z nami. Bądźmy solidarni w takich chwilach – napisali na FB wolontariusze sztabu WOŚP w Mikołowie.

O 19.00 na mikołowskim rynku, pod pomnikiem św. Wojciecha zapalono znicze i uczczono jego pamięć minutą ciszy. Na rynku pojawił się m.in. burmistrz Mikołowa, radni: Grażyna Nazar, Tomasz Macha i Jarosław Sworzeń. Spotkanie słowem opatrzył Łukasz Hirsa. Dziś mikołowianie uzupełniają lampki, solidaryzując się po zabójstwie samorządowca.

Komentarze (2)    dodaj »

  • edek

    SZACUNEK!

  • edek

    Popieram, jestem z Wami i P.Adamowiczem.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również