Wiadomości z Mikołowa

Szkoły z powiatu mikołowskiego poza rankingiem Perspektyw

  • Dodano: 2019-01-14 14:30

Opublikowany w ubiegłym tygodniu ranking 500. najlepszych szkół ponadpodstawowych miesięcznika Perspektywy nie nastraja optymizmem.

Okazuje się, że do głównej pięćsetki nie zakwalifikowało się żadne z liceów i techników powiatu mikołowskiego. I Liceum Ogólnokształcące im. Karola Miarki zajmuje dopiero 589. miejsce w Polsce, a w skali wojewódzkiej sklasyfikowano je na 69. Miejscu. Tym sposobem, otrzymało tarczę tzw. Brązowej Szkoły.

W rankingu znajdziemy także Technikum w mikołowskim Zespole Szkół Technicznych, które w skali kraju zajęło 328. miejsce (w przypadku techników premiowanych jest 300. miejsc), a na Śląsku zajmuje 57. lokatę. Dalekie miejsce zajmuje także Technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych z Ornontowic (poza pierwszą pięćsetką), w województwie jest natomiast 79.

Licea ogólnokształcące oceniane są za pomocą trzech kryteriów - sukcesów szkoły w olimpiadach, wyników matury z przedmiotów obowiązkowych i rezultatów z przedmiotów dodatkowych. Do sporządzenia rankingu wykorzystywane są dane ze źródeł zewnętrznych wobec poddanych ocenie szkół. Ich źródłem są protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur z przedmiotów obowiązkowych i przedmiotów dodatkowych i dane Systemu Informacji Oświatowej. Kryteria oceny techników są niemal identyczne z metodologią stosowaną w przypadku liceów. Dodatkowy czynnik stanowią wyniki egzaminu zawodowego.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Miro

    Nic dziwnego.Na tej stronie też linki nie działają :(

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również