Wiadomości z Mikołowa

Mikołowska drogówka podsumowała wtorkowe działania "Prędkość"

  • Dodano: 2021-03-11 08:15, aktualizacja: 2021-03-11 07:43

Dla niektórych to środek nocy, dla policjantów mikołowskiej drogówki, czas rozpoczęcia służby. W miniony wtorek punktualnie o godzinie 04:00 mundurowi ruszyli z działaniami kontrolno-prewencyjnymi pod nazwą "Trzeźwość".

Wśród ponad 200 skontrolowanych kierowców nie zabrakło tych pod wpływem alkoholu

Ograniczenia związane z epidemią dotknęły również policjantów. Wpłynęły bowiem na  sposób przeprowadzania dotychczasowych akcji zmierzających do eliminowania nietrzeźwych kierujących. Statystyki pokazują, że na drogach powiatu mikołowskiego regularnie odnotowuje się przypadki, kiedy osoby pod wpływem alkoholu wsiadają za kierownicę. A  to nie wróży nic dobrego. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że alkohol upośledza układ nerwowy człowieka i znacząco wpływa na odbieranie wrażeń, spostrzeganie, myślenie, nastrój i zachowanie.
Czas reakcji kierowcy mającego w swoim organizmie ponad 0,5 promila alkoholu może wydłużyć się nawet trzykrotnie, a droga hamowania prowadzonego przez niego pojazdu wzrasta o prawie 40%, co może zaważyć na czyimś życiu lub śmierci.

Od początku roku w powiecie mikołowskim policjanci zatrzymali łącznie 26 osób, które prowadziły samochód będąc pod wpływem alkoholu.

Wczoraj, w godzinach 04:00 do 12:00 mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie, po raz kolejny, przeprowadzili ackcję pod nazwą "Trzeźwość". W ponad 200 badaniach trzeźwości - 2 osoby miały wynik pozytywny.

Działania będą podejmowane reugularnie, w rożnych miastach i gminach powiatu, niezależnie od pory dnia. Nie ma przyzwolenia na niepowiedzialność tych, dla których alkohol ważniejszy jest niż zdrowie i życie innych ludzi.

Pamiętajmy!

  • będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione;
  • nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury;
  • mamy problemy z koordynacją ruchową, a zdolność szybkiego podejmowania decyzji zawodzi;
  • możemy być nadmiernie pobudzeni lub wręcz przeciwnie, senni;
  • następują zmiany w postrzeganiu rzeczywistości i występuje podwójne widzenie.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Kuzyn policjanta

    Autor tego artykułu powinien być regularnie badany na poziom alkoholu i narkotyków. W tytule o prędkości, w treści o trzeźwości. Żenada.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również