Wiadomości z Mikołowa

Piątkowe działania "Prędkość" w powiecie mikołowskim

  • Dodano: 2021-05-14 09:00

W piątek od samego rana wzmożone siły mikołowskiej drogówki pojawią się w terenie, by przyjrzeć się drogowym piratom. Działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą "Prędkość" obejmą te miejsca w powiecie, w których do tej pory odnotowano największą liczbę przekroczeń dozwolonych limitów. Akcja potrwa do godziny 22:00.

Policjanci patrolujący drogi powiatu wciąż ujawniają dużą ilość przekroczeń prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h więcej niż pozwalały na to przepisy. Celem policyjnych działań jest przypomnienie kierowcom, że ograniczenia prędkości nadal obowiązują i należy się do nich stosować. W akcji zostaną wykorzystane radiowozy oznakowane i nieoznakowane, również wyposażone w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości.

Statyczne punkty pomiaru prędkości, jak i pomiary prowadzone dynamicznie będziemy mogli spotkać przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

- Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności.  Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in.w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań - przekazuje mikołowska Policja.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Jorguś

    Kiedy w końcu policja zacznie zwracać uwagę na stan dróg w powiecie zamiast łupić kierowców? I to się nazywa,, wszystko w imię bezpieczeństwa ", żenada bo w moich oczach jest to lenistwo połączone ze złodziejstwem...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również