Wiadomości z Mikołowa

Mikołowianin kierował mimo cofniętych uprawnień i z blisko... 4 promilami!

  • Dodano: 2020-06-05 10:00, aktualizacja: 2020-06-05 15:30

Mieszkaniec Mikołowa trafił w ręce policjantów drogówki chwilę po tym, jak dyżurny jednostki otrzymał zgłoszenie o podejrzanym kierowcy, który porusza się ulicami miasta, a sposób jego jazdy jest zatrważający. Zgłoszenie okazało się bardzo trafione, a podejrzenia świadka zdecydowanie uzasadnione. 36-latek miał w organizmie blisko 4 promile alkoholu i od 11 lat cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Mikołowianin stanie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (4 czerwca) po godzinie 22.00 dyżurny mikołowskiej policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że ulicami Mikołowa porusza się osobowy fiat, którego kierujący może być pod wpływem alkoholu. Świadek zajścia nabrał podejrzeń, kiedy kierowca samochodu kilka razy zboczył z drogi i prawie trzy razy ugrzązł w poboczu. Dzięki pomocy swojego pasażera udało mu się jednak wyjść z chwilowej opresji. Wątpliwy rajd po mieście zakończył się na szczęście dosyć szybko, bowiem niedługo po zgłoszeniu, 36-latek został zatrzymany przez stróżów prawa z miejscowej drogówki na ulicy Podleskiej.

Badanie stanu trzeźwości kierującego dało wynik pozytywny: blisko 4 promile w organizmie. Na dodatek okazało się także, że mikołowianin, już od 2009 roku, ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Sporządzona ze zdarzenia dokumentacja trafiła właśnie do mikołowskich kryminalnych, którzy po przeprowadzeniu czynności, skierują sprawę do sądu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości, a także prowadzenie pojazdu mechanicznego po cofnięciu uprawnień grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje!

Nietrzeźwi użytkownicy dróg: kierujący pojazdami, a także rowerzyści i piesi to realne zagrożenie w ruchu drogowym. Prowadząc pojazd pod wpływem alkoholu, stanowisz zagrożenie dla życia i zdrowia własnego oraz innych uczestników ruchu drogowego. Jeśli masz wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości, zawsze możesz poddać się badaniu na własną prośbę w jednostce Policji.

Apeluje również do wszystkich mieszkańców powiatu mikołowskiego: Widzisz osobę nietrzeźwą, wsiadającą za kierownicę samochodu? Zareaguj! Swoim działaniem możesz uratować jego życie lub zdrowie, tym samym zapobiec tragedii. Wypadki drogowe to dramat zarówno dla rodzin sprawców, jak i osób pokrzywdzonych w wypadkach. Wspólnie możemy zrobić wiele, aby zapobiec ludzkim nieszczęściom, spowodowanym skrajnej nieodpowiedzialności.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.