Wiadomości z Mikołowa

23-latek kierował mając w organizmie blisko 2 promile! Zatrzymany po zgłoszeniu świadka!

  • Dodano: 2020-04-28 10:00

Wzorową postawą wykazał się jeden z kierujących, który jadąc ulicami Rudy Śląskiej zauważył pojazd, który jak sam określił - nie wyglądał najlepiej pod względem technicznym, a prowadzi go mężczyzna, który może być pod wpływem alkoholu. Wskazany w zgłoszeniu samochód jechał w kierunku Mikołowa, dlatego też na przeciw "podejrzanemu o jazdę na podwójnym gazie" skierowani zostali policjanci z mikołowskiej drogówki. Informacja okazała się trafiona.

23-latek miał w organizmie blisko 2 promile!

Sygnał o budzącym podejrzenia pojeździe i jego kierującym policjanci mikołowskiej drogówki otrzymali od dyżurnego rudzkiej policji wczoraj (27 kwietnia) po godzinie 19.00. Tam bowiem jeden z zaniepokojonych obywateli, jadąc ulicami miasta zauważył szarego wolkswagena, którego kierujący może być nietrzeźwy, na co wskazywał sposób jego jazdy.  Spore wątpliwości wzbudził także wygląd samochodu, który według zgłaszającego mógł świadczyć o technicznej niesprawności.

Kierujący, 23-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej, został zatrzymany w Mikołowie na ulicy Gliwickiej. Badanie stanu trzeźwości dało wynik pozytywny: blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Okazało się także, iż rudzianin już od ubiegłego roku ma czynny zakaz prowadzenia pojazdów wszystkich kategorii wydany przez sąd rejonowy.

Mężczyzna został umieszczony w izbie wytrzeźwień, a jego samochód odholowany na policyjny parking. Mundurowi stwierdzili w pojeździe kilka usterek, co - w myśl przepisów prawa o ruchu drogowym - stanowi wykroczenie.

Za swoje dalece nieodpowiedzialne zachowanie 23-latek stanie przed sądem

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat. Pijany kierowca musi się również liczyć z karą finansową. Za niestosowanie się do orzeczonych przez sąd środków karnych grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Słowa uznania kierujemy do zgłaszającego, który wykazał się wzorową obywatelską postawą. Jego natychmiastowa i odpowiednia reakcja pozwoliła wyeliminować z drogi kierowcę, który był realnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego.

Komentarze (1)    dodaj »

  • senior z Łazisk G.

    Całkiem zasadna postawa zgłaszającemu policji podejrzenie o nietrzeżwosci kierującego. chociaż niektórzy określą to jako donosicielstwo.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również