Wiadomości z Mikołowa

Mikołów solidarny z Ukrainą. Już w piątek 4 marca koncert na rynku. Zagra Sebastian Riedel

  • Dodano: 2022-03-02 16:30

Mikołów jednoczy się z targaną konfliktem zbrojnym Ukrainą. Już w piątek na mikołowskim rynku odbędzie się specjalny koncert połączony ze zbiórką datków na pomoc humanitarną. Zagra Sebastian Riedel i nie tylko.

To kolejna odsłona akcji pomocowych dla ogarniętej konfliktem zbrojnym Ukrainy. Władze Mikołowa postanowiły zorganizować specjalny koncert „Mikołów solidarny z Ukrainą”. Wydarzenie odbędzie się w piątek 4 marca o godzinie 16.00.

Koncert „Mikołów solidarny z Ukrainą” w piątek na rynku w Mikołowie

To kolejne wydarzenie w ciągu ostatnich kilku dni związane z pomocą walczącej Ukrainie. Miasto w porozumieniu z mieszkańcami i wieloma prywatnymi inicjatywami zorganizowało zbiórkę darów, strażacy ochotnicy wraz z PSP przekazali potrzebny sprzęt dla swoich kolegów na Ukrainie, a miasto stworzyło akcję poszukiwania mieszkań dla uchodźców i zbiórkę przedmiotów, w tym opatrunków, leków i osprzętu dla rezerwistów walczących u naszego wschodniego sąsiada.

Kto wystąpi podczas koncertu? W wydarzeniu wezmą udział:

  • Sebastian Riedel
  • K-Essence
  • Chór Harmonia
  • Zespół Epicentrum
  • M&G Acoustic
  • Chmielo & Friends

Dodatkowo w trakcie wydarzenia będzie miała miejsce zbiórka datków na pomoc humanitarną, a także licytacja voucherów na kolacje, masaże, treningi personalne, nauki sztuk walki, gry na instrumentach czy śpiewu i licytacja „5 złotych”. Ponadto na uczestników koncertu czekać będzie strefa gastro.

Będą koncerty, wydarzenia towarzyszące, atrakcje dla dzieciaków, strefa z gastronomią. Będą też zbiórki i licytacje, z których dochód przekażemy na wsparcie naszych sąsiadów – informują władze Mikołowa.

Mieszkańcy Mikołowa proszeni są o zabranie flag lub kotylionów polskich i ukraińskich, by zamanifestować wsparcie dla Ukrainy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również