Wiadomości z Mikołowa

Mikołów organizuje mieszkania dla osób przybywających z Ukrainy. Każdy może się włączyć

 • Dodano: 2022-02-28 11:30

Pomoc dla Ukraińców w Mikołowie zatacza coraz szersze kręgi. Wiele osób chciałoby udostępnić swoje domy lub mieszkania dla osób potrzebujących, w szczególności rodzin. Władze miasta postanowiły skoordynować ten proces.

Wiele osób pisze do nas i radnych o chęci przyjęcia do siebie lub odstąpienia mieszkania dla przybywających z Ukrainy rodzin. Aby skoordynować te inicjatywy tworzymy wraz ze Starostwem Powiatowym rejestr takich mieszkań. Prosimy o kontakt osoby chętne do odstąpienia lokali – apeluje w mediach społecznościowych Mateusz Handel, wiceburmistrz Mikołowa.

W tej chwili władze Mikołowa czekają na ostateczne wytyczne dotyczące formularzy od Wojewody Śląskiego. Jednak już teraz można zgłaszać chęć pomocy, wysyłając mail na adres: pomocdlaukrainy@mikolow.eu lub bezpośrednio do:

 • wiceburmistrz Mateusz Handel (przez Messenger lub SMS - 602-532-004)
 • radny Mateusz Bies (przez Messenger lub SMS - 513-868-303)
 • radna Ewa Chmielorz (przez Messenger lub SMS - 605-560-637)

Mieszkania dla potrzebujących uchodźców z Ukrainy. Tak można pomóc

W informacji o możliwości udostępnienia lokalu dla potrzebujących Ukraińców powinna zostać zawarte konkretne dane, w tym:

 • adres lokalu
 • metraż
 • liczba osób, które mogą tam zamieszkać
 • okres w jakim lokal jest dostępny
 • kontakt telefoniczny OBOWIĄZKOWO

Urząd Miasta będzie się kontaktować bezpośrednio z osobami zgłaszającymi chęć pomocy w celu doprecyzowania informacji.  

Na bieżąco będę przekazywać informację w tym temacie. Już teraz dziękujemy za wielkie serce jakie od kilku dni okazujecie naszym sąsiadom w potrzebie – przekazują władze Mikołowa.

Komentarze (2)    dodaj »

 • Bomba

  Może by tak miasto zaczęło inwentaryzację schronień na wypadek bombardowań itp. Pasowało by ludzi edukować w tym kierunku by wiedzieli co i jak mają robić na wszelki wypadek.Na osiedlu Mickiewicza są w piwnicach zapomniane, ale są i czekają i warto wiedzieć że są! ale i warto o nie dbać. A jak by dobrze dbano to i by było miejsce do przyjęcia ludzi na trudny czas. Bo przecież wentylacja była, woda była ciepło było i wc było.

 • jorguś

  A gdzie informacja o lokalach jakie ma do zaoferowania uchodźców Mikołów? Organizować za cudze i u kogoś potrafi każdy. Gdzi panie Handel są rezerwy mieszkaniowe w naszym mieście? Wszystko sprzedaliście, ani Ukrainiec ani mieszkaniec Mikołowa nie ma co liczyć na pomoc miasta w nieszczęściu...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również