Wiadomości z Mikołowa

Mikołów: Seniorzy gotowi na wiosnę. Spotkanie w bibliotece

  • Dodano: 2023-03-16 06:30, aktualizacja: 2023-03-16 06:47

„Wiosno ach to ty” -  pod takim tytułem odbyło się środowe spotkanie seniorów w mikołowskiej bibliotece. Wśród zaproszonych gości znalazł się starosta Mirosław Duży oraz burmistrz Mikołowa Stanisław Piechula, zaś organizatorem comiesięcznych "Spotkań Seniorów przy Kawie" jest Mikołowska Rada Seniorów.

Wydarzenie podzielono na część merytoryczną, w której seniorzy mogli dowiedzieć się m.in. o zagrożeniach związanych z boreliozą czy też o zmianach w podatkach szczególnie istotnych dla nich. Seniorzy mieli okazję spotkać się z Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym w Katowicach dr n. med. Grzegorzem Hudzikiem, a o zmianach w podatkach mówili przedstawicielki mikołowskiego Urzędu Skarbowego. 

 Mikołów: Seniorzy gotowi na wiosnę. Spotkanie w bibliotece

W drugiej części nazwanej przez prowadzącą wydarzenie Dorotę Podlodowską-Graczyńską – rozrywkową, zebrani mogli zobaczyć występ  grupy tańca liniowego „Satysfakcja”, która od trzech lat działa przy Powiatowym Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Na zakończenie uczniowie klasy II Żywienia i Weterynarii Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Ornontowicach pod wodzą Agnieszki Jasińskiej nauczycielki tej powiatowej szkoły, autorki strony internetowej "Kulinarne Nawigacje", przygotowali dla obecnych dwa dania:  kopytka buraczane oraz kopytka szpinakowe.

Mikołów: Seniorzy gotowi na wiosnę. Spotkanie w bibliotece/fot. Aktualności Powiatu Mikołowskiego [FB]

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również