Wiadomości z Mikołowa

Mało brakowało, a 19-letni kierowca straciłby prawo jazdy! Otrzymał 1000 złotych mandatu

  • Dodano: 2022-11-24 07:15, aktualizacja: 2022-11-24 07:29

Policjanci drogówki zatrzymali młodego mężczyznę, który w miejscowości Gostyń przekroczył prędkość o 47 km/h. Niewiele brakowało, by kierujący stracił prawo jazdy. 19-latek został ukarany wysokim mandatem i 11 punktami karnymi.

Policjanci apelują, by dostosować prędkość zarówno do obowiązujących limitów, jak i coraz trudniejszych warunków drogowych!

19-latek z mandatem za "tysiaka"! Przekroczył prędkość o blisko 50 km/h!

We wtorek 22 listopada wieczorem na ulicy Rybnickiej w Gostyni policjanci mikołowskiej drogówki zatrzymali 19-letniego mężczyznę. Kierujący oplem miał na liczniku 97 km/h, podczas gdy ograniczenie w tym miejscu jest do 50 km/h. Młody mieszkaniec gminy tłumaczył, że spieszył się do kolegi. Zbyt szybka jazda warta była 1000 złotych oraz 11 punktów karnych.

Zima jest już za pasem, coraz częściej występują przymrozki, na drogach pojawia się śnieg. W okresie jesienno-zimowym warunki drogowe są bardzo zmienne i niebezpieczne zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych, którzy stają się mniej widoczni na drodze. Szybko zapadający zmrok, opady deszczu i śniegu, śliska nawierzchnia, to czynniki negatywnie wpływające na bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również