Wiadomości z Mikołowa

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje już 5 lat

  • Dodano: 2021-10-06 12:30

W dniu 5 października 2016 r. w ostatnich trzech garnizonach Policji zakończył się proces wdrożenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje nieprzerwanie od pięciu lat. W tym czasie dzięki zaangażowaniu osób z niej korzystających jak i policjantów dokonano wielu zmian funkcjonalnych, które pozwoliły usprawnić to narzędzie i spowodowały, że stało się ono skutecznym kanałem wymiany informacji pomiędzy mieszkańcami a Policją. Ta współpraca zaowocowała skutecznymi działaniami na rzecz poprawy poczucia bezpieczeństwa ludzi.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Dzięki zgłoszeniom dokonanym za pośrednictwem aplikacji udało się rozwiązać wiele lokalnych problemów, które mogłyby się z pozoru wydawać błahe, a które to w istotny sposób utrudniały codzienne życie. Dlatego też każde pojedyncze zagrożenie, które zmieniło status z Potwierdzone na Potwierdzone wyeliminowane to sukces zarówno Policji jak i społeczności lokalnej. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest przykładem bardzo dobrej współpracy na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

Ponad 2 mln naniesionych zagrożeń z 24 dostępnych kategorii

W ostatnich kilku latach, na wniosek użytkowników, kategorie również ulegały zmianie. Jedne zostały usunięte, inne połączone w jedną, a kolejne dodano. Wszystkie dotychczas podejmowane działania miały na celu dostosowanie aplikacji do aktualnych potrzeb i oczekiwań osób korzystających z tego rozwiązania, dzięki czemu każda kategoria była w użyciu. Oczywiście są kategorie, które są bardziej „popularne” od pozostałych.

Od samego początku najczęściej wybieranymi zagrożeniami były:

  • Przekraczanie dozwolonej prędkości,
  • Nieprawidłowe parkowania,
  • Spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych.

- Dziękując za wszystkie przekazane zgłoszenia skutkujące poprawą bezpieczeństwa i świadczące o współodpowiedzialności użytkowników Mapy zagrożeń za szeroko rozumiane bezpieczeństwo ludzi, zachęcamy do dalszego korzystania i jednocześnie promowania wśród przyjaciół, znajomych oraz rodziny tego rozwiązania - czytamy w komunikacie Policji.

Jeżeli chcesz mieć wpływ na stan bezpieczeństwa w Twojej okolicy, podziel się swoimi spostrzeżeniami z Policją. Reaguj na zagrożenia, a wspólne działania przyniosą oczekiwany efekt.

- Blisko 3 mln osób zaufało Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dołącz do nas i Ty. Razem możemy więcej - przekazuje Policja.

Komentarze (1)    dodaj »

  • jorguś

    Co nam po mapie skoro policja reaguje tylko na donosy o pijaczkach pod sklepami a stan dróg czy zagrożenia w ciemnych zaułkach już ich nie interesują...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również