Wiadomości z Mikołowa

Groźnie wyglądająca kolizja na obwodnicy Mikołowa!

  • Dodano: 2020-12-28 07:00, aktualizacja: 2020-12-28 04:54

Chwila nieuwagi, rozkojarzenie, być może zła ocena sytuacji. Właśnie tyle wystarczy, by doprowadzić do zdarzenia drogowego. Tak właśnie stało się we wtorek na mikołowskim odcinku DW 928, gdzie kierujący volkswagenem doprowadził do kolizji z dwoma innymi pojazdami. Policjanci z drogówki nieustannie apelują o czujność i rozwagę, zwłaszcza teraz, gdy warunki drogowe są coraz trudniejsze.

Do zdarzenia doszło we wtorek (22 grudnia) około godziny 16:20 na ulicy Bielskiej w Mikołowie. Jak ustalili policjanci skierowani na miejsce, kierujący osobowym volkswagenem 61-latek jadąc w kierunku Wyr, chcąc skręcić w lewo na pobliską stację paliw, nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu z naprzeciwka kierującemu citroenem i doprowadził do zderzenia. Następnie, na skutek siły odrzutu, uderzył także we włączający się do ruchu samochód marki opel.

Poszkodowany w zdarzeniu pasażer volkswagena - 6-letni chłopiec -  trafił do katowickiego szpitala

Według informacji przekazanych przez lekarza, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Wszyscy uczestnicy kolizji byli trzeźwi. 61-latkowi policjanci zatrzymali prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny samochodu. Dalsze postępowanie w sprawie prowadzi mikołowski Wydział Prewencji.

Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieudzielenie pierwszeństwa pieszym, jak również niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami to jedne z najczęstszych przyczyn wszelakich zdarzeń. Należy pamiętać, że na mokrej nawierzchni zmniejsza się przyczepność opon, a także wydłuża się droga hamowania, a co za tym idzie - zmniejsza się nasze bezpieczeństwo. Ważne jest zachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu. Na drogach powinni uważać nie tylko kierowcy. W obecnej porze roku niezwykle istotne jest, aby piesi, którzy poruszają się jezdnią lub poboczem, nosili elementy odblaskowe. Gdy na drogach jest ślisko, piesi powinni również ostrożnie i bez pośpiechu wchodzić na przejścia dla pieszych.

foto: KPP Mikołów ( Wydział Ruchu Drogowego)

Komentarze (1)    dodaj »

  • Paul

    jak tak czytam te newsy z okolic miasta odnośnie wypadków i kolizji to mam wrazenie ze tak wogóle nie ma patroli, że nikt nie dba nad tym jak kierowcy jeżdzą...wolna amerykanka

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również