Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Kolejne laptopy dla mikołowskich uczniów

  • Dodano: 2020-05-29 09:00

Nauka w szkolnych klasach to w dalszym ciągu odległa perspektywa dla uczniów w całej Polsce.

Aby nie kumulować im zaległości w nauce, nauczyciele prowadzą dla nich zajęcia on-line. Chcąc zapewnić dobre warunki do zdalnej nauki, mikołowscy uczniowie mogą liczyć na pomoc zarówno ze strony Urzędu Miasta jak i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Kolejne laptopy, tym razem 20 sztuk wraz z akcesoriami, trafiły w ręce uczniów mikołowskich szkół

Poleasingowe komputery przeszły dodatkową modernizację aby efektywniej pomóc w nauce. Dziś w Białym Domku na ręce uczniów przekazał je Burmistrz Stanisław Piechula razem z zastępczynią Iwoną Spychałą-Długosz i kierowniczką mikołowskiego MOPSu Aleksandrą Stolarską.

Urząd Miasta korzysta natomiast z dostępnych dofinansowań w ramach programów „Zdalna Szkoła” i „Zdalna Szkoła +”. O tym pierwszym pisaliśmy na początku maja, w ramach uzyskanych środków zakupiono już 35 laptopów, które za pośrednictwem placówek szkolnych trafią w ręce uczniów.

W kolejnej transzy środków dostępnych na zakup sprzętu komputerowego (program Zdalna Szkoła+) Gmina Mikołów otrzymała dofinansowanie w wysokości 105 000 zł. Środki te posłużą na zakup laptopów i wsparcie nauki zdalnej dla najbardziej potrzebujących uczniów, głównie z rodzin wielodzietnych 3+.

Zakup laptopów realizowany jest w ramach projektu „Zdalna szkoła + w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020”.

Kolejne laptopy dla mikołowskich uczniów

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.