Wiadomości z Mikołowa

Komplet informacji o odpadach w jednym miejscu

 • Dodano: 2020-05-28 09:00

Ruszyła nowa odsłona portalu zawierającego wszystkie potrzebne informacje dotyczące odpadów komunalnych.

Znajdziemy w niej między innymi informacje dotyczące harmonogramu wywozu śmieci (z możliwością wyszukania swojego adresu), zasady ich segregacji. Na stronie działa też wyszukiwarka, która pomoże przypisać konkretny odpad do pojemnika lub miejsca, w którym powinniśmy go umieścić. Sprawdzimy również wysokość opłat oraz informacje dotyczące deklaracji śmieciowych.

Poza tym znajdziemy tam praktyczne porady; jak „produkować” mniej odpadów, na czym polega recycling lub co zrobić z ubraniami, których nie chcemy już nosić a wciąż nadają się do użytku.

Po więcej informacji zapraszamy na www.odpady.mikolow.eu

Komentarze (4)    dodaj »

 • halymbiorz

  jo stary hajer z halymby pytom sie kaj som ekolodzy??? szczur czy inny gryzon lubi takie rarytasy szybko sie rozmnaza nie rusza go nawet atom(hiroszima,nagasaki) roznosi choroby itp.np.za komuny np.buteleczki szklane mozna było sprzedac w sklepie czy w skupie pozatem np.kiełbaske pakowano w papier dzis tylko plastik....faryzeusze judasze wola sie przypinac do drzew czy elektrownie blokowac....wszystko za zachodnie pieniadze...nie wspomne o chemikaliach w zywnosci np.e320,e450 itd. sprowadzana z zachodu cycki siedza cicho bo nie wolno odtracac reki ktora ich karmi......ps.ciekawe czy smieci z zachodu jeszcze trafiaja na slonskie smietniska autobanom a4???

 • jorguś

  Dlaczego jako mieszkańcy mamy zagracać swoje miejsca zamieszkania wieloma kubłami, narażać się na zagrożenie epidemiologiczne oraz towarzystwo gryzoni i sortować śmieci, a potem jeszcze płacić za wywóz posegregowanych artykułów do recyklingu? Przecież segregacja jest obowiązkiem firmy odbierającej śmieci? Jeśli ktoś zarabia naszym kosztem to dlaczego wywóz jest tak drogi? A może władze miasta zorganizowały by odbiorców rzeczy do recyklingu a w gminie przywróciły punkty skupu surowców wtórnych dla mieszkańców?

 • Mikolowianin

  Rzadko się to zdarza, ale tym razem się zgadzam. Ta sama firma Remondis, w Katowicach odbiera śmieci segregowane co dwa tygodnie, a u nas co cztery. Dlaczego? Nie każdy ma piwnice, komórki itp., zachodzi konieczność magazynowania śmieci przez tak długi czas, a śmieci nie pachną raczej. Widzimy zatem posesje udekorowane worami różnej maści i barwy. No chyba, że to jest ta estetyka, o którą miasto dba i o której trąbił wiceburmistrz Handel

 • jorguś

  Bardzo mi miło że się ze mną zgadzasz, to jest nas już dwóch. Może jeszcze ktoś dołączy to będzie banda ;-). Myślę że warto zwrócić naszym władzom uwagę że jest problem i zbiorowo poprosić o jego rozwiązanie. Idzie lato a wraz z nim pewnie upały i poza muchami i szczurami będzie jeszcze smrodek w naszych mieszkaniach i na podwórkach. Będą skupy surowców wturnych to ktoś znajdzie pracę a ktoś inny zarobi nocą na bułkę lub flaszkę jeśli śmieciarka nie odbierze śmieci a my sami nie zechcemy z nimi biec do skupu. A i rachunki za wywóz może zmaleją...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również