Wiadomości z Mikołowa

Już działa! Winda w Starostwie

  • Dodano: 2021-02-02 07:00, aktualizacja: 2021-02-01 20:14

W budynku Starostwa Powiatowego w Mikołowie zamontowana została winda, dzięki której osoby mające problem z poruszaniem się mogą dotrzeć do dowolnego miejsca w naszym gmachu.

-Czternaście lat pracuję w Starostwie i brak windy był dla mnie sporym utrudnieniem. Teraz mogę dotrzeć na dowolne piętro. Myślę, że dla każdej osoby niepełnosprawnej czy też seniora, jest to super udogodnienie – mówi Tomasz Urban, który porusza się na wózku.

Szyb windy usytuowano w klatce schodowej, w części "C" budynku. W kabinie jednorazowo może podróżować osiem osób. Jest ona wyposażona w zasilanie podtrzymujące na wypadek braku energii elektrycznej. W takich wypadkach winda zjeżdża na parter i automatycznie otwiera drzwi.

Zakup i montaż windy był jednym z trzech zadań inwestycyjnych w Starostwie w ostatnim czasie.

Pozostałe to przebudowa pomieszczeń piwnicznych na potrzeby archiwum zakładowego i remont wejścia dla pracowników od strony parkingu. Koszt tych przedsięwzięć to ponad 695 tysięcy złotych. Zakup windy to koszt blisko 554 tys. zł, przy czym Powiat Mikołowski na ten cel otrzymał dofinansowanie w wysokości blisko 141 tysięcy złotych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

- Mam nadzieje, że już niebawem cały nasz Urząd będzie dostępny i otwarty dla mieszkańców, zaś winda jest jednym z ułatwień, które przygotowaliśmy dla Państwa. Kolejnym będzie strefa mamy i dziecka. Wszystkie panie, które do nas przyjdą z maluszkami będą mogły spokojnie wypełnić dokumenty, a dziecko w tym czasie będzie mogło się bezpiecznie bawić. Zaplanowaliśmy także miejsce, w którym mama nakarmi czy też przewinie swoje dziecko. Kolejnym udogodnieniem będzie okienko szybkiej obsługi dla wydziału komunikacji, w którym będzie możliwość złożenia wniosku i umówienia się na termin odbioru dokumentów bez konieczności oczekiwania na ich wyprodukowanie. Chciałbym jednocześnie przypomnieć, że do Państwa dyspozycji pozostają pracownicy wydziałów komunikacji, geodezji, architektury, którzy przyjmują cały czas w części "C" budynku, w której są wydzielone specjalne stanowiska – informuje Łukasz Ryguła, sekretarz Powiatu Mikołowskiego.

Już działa! Winda w Starostwie

Komentarze (2)    dodaj »

  • jorguś

    Winda rzecz dobra, osobom niepełnosprawnym będzie łatwiej. Pytanie tylko czy nie było by prościej aby do tych stosunkowo żadkich gości w urzędzie zeszli na chwilkę wielmożni urzędnicy płaszczący całymi dniami tyłki w przepełnionych biurach? Pomogli by osobie niepełnosprawnej załatwić sprawę od,, a do zet" na poziomie poczekalni w holu na parterze. Ruch to podobno zdrowie a osoba niepełnosprawna nie musiała by jeździć od biura do biura i windą do kasy i z powrotem by załatwić jakąś sprawę? Hmm... A może tu chodzi o starostę by się nie zasapał wracając ze ztołówki schodami, po sutym obiedzie...

  • aron szechter ps.michnik

    niech sie chłopina cieszy ze mieszka w polsce i u władzy jest prawica bo u lewaków np. holandia poszedł by do hospicjum a pozniej do krematorium....tam tylko produktywny naród...chorzy,starzy,cierpiacy musza odejsc a wyjscie jest zastrzyk....kiedys był to gaz.....

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również