Wiadomości z Mikołowa

29. Finał WOŚP za nami. Ile zebrano w Mikołowie? Mieszkańcy byli bardzo hojni

 • Dodano: 2021-02-01 13:45, aktualizacja: 2021-02-07 21:28

29. Finał WOŚP za racji pandemii wymagał naprawdę dużego zaangażowania lokalnych sztabów i stworzenia zupełnie nowego rodzaju wydarzenia, które w największej mierze miało miejsce online. Nie inaczej impreza charytatywna odbyła się w Mikołowie.

W ciągu całej finałowej niedzieli mogliśmy za pośrednictwem Internetu wysłuchać koncertów czy wziąć udział w debatach, które były transmitowane na żywo na profilu sztabu WOŚP ZHP Ziemi Mikołowskiej w Mikołowie na Facebooku.

W ten sposób mogliśmy zobaczyć koncert grup Koniec Lata i IKSY, a także Pawła Izdebskiego. Tymoteusz Bies, a także Agata Duda i Radek Kasprzycki rozmawiali w dwóch turach o muzyce w Mikołowie. Chętni mogli również wysłuchać wykładu „Organizm człowieka okiem fizjoterapii i osteopatii” prowadzonego przez Łukasza Skibińskiego.

Chętni mieli także okazję wziąć udział w specjalnym E-sportowym Turnieju Charytatywnym, w którym gracze mierzyli się w Heartstone i League of Legends.

29. Finał WOŚP za nami. Ile zebrano w Mikołowie? Mieszkańcy byli bardzo hojni

Jednak 29. Finał WOŚP w Mikołowie to nie tylko wydarzenia w Internecie, ale również imprezy towarzyszące. O’Rety Team nie zawiódł i zorganizował kolejną edycję Rowerowania z Sercem, które przyciągnęło wielu mikołowian.

Mieszkańcy Mikołowa również chętnie pojawili się na zorganizowanym na rynku Zlocie Foodtrucków. Ci, którzy nie chcieli ryzykować mieli szansę zamówienia pyszności z dowozem do domu.

O godzinie 20 odbyło się tradycyjne, ale w formie odpowiadającej dystansowi społecznemu Światełko do Nieba. Na jaki pomysł wpadł sztab WOŚP i władze miasta? Zamiast fajerwerków czy pokazu laserowego Światełko zostało stworzone na parkingu Starostwa Powiatowego z... samochodowych reflektorów i nie tylko.

Osoby kierujące ruchem ustawiały samochody w odpowiedniej odległości, a uczestnicy Światełka zabrali ze sobą wszystko, co odblaskowe, świecące, mrugające i grające.

Ile udało się zebrać w Mikołowie podczas 29. Finału WOŚP? Jak informuje mikołowski sztab WOŚP, w tej chwili z puszek wolontariuszy i puszek stacjonarnych zebrano 85 918,60 złotych. Do tego trzeba doliczyć jeszcze eSkarbonkę, do której cały czas wpływają pieniądze, można przelewać jeszcze do północy. Na chwilę obecną w eSkarbonce sztab WOŚP posiada 17 178 złotych.

W tej chwili trwają jeszcze liczne licytacje w serwisie Allegro (w tym miś przekazany przez burmistrz Stanisława Piechulę czy przejażdżka Pontiaciem z 1978 roku), w których można wziąć udział. Dokładna, zsumowana kwota zostanie podana najpewniej w środę.

Pełną relację z imprezy można wciąż zobaczyć na kanale mikołowskiego sztabu WOŚP w serwisie YouTube. Imprezę poprowadzili Piotr Wajda i Wojciech Szelc.

Komentarze (4)    dodaj »

 • jorg

  A dlaczego nie było nurka aptekarza np. na stargańcu ze skarbonką ? Może brakuje pierwszemu hejterowi z urzędu odwagi ?

 • patryk vega

  zebrali miliony euro:) w kraju i zagranica juz w telewizorni nie zobaczymy chorych dzieci,płaczacych rodziców nad chorymi dziecmi....czy innych fundacji....no chyba ze zastrzyk "anioła smierci"....polecam film "oczy diabła" you tube

 • Marta Lępart

  Mniej więcej tyle zebrali ile to parszywe pisowskie państwo i ten morawiecki fałszywy i ten kaczor obrzydliwy co 30 sekund kierują do nfz-tu

 • bobo

  mikołowiane maja pełno forsy w kieszeniach,skarpetkach,schowanych POd podłoga w banku itp. zyja w przepychu,woza sie drogimi wozkami(samochody)srednia zycia 110 lat ps.wspaniała opieka medyczna.dlatego tacy chojni...tacy gospodarze dbajacy o mieszkancow tacy mieszkancy:) tylko pozazdroscic wzorowe społeczenstwo zyjace w harmoni pozdrawiam siema

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również