Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Jak (po)ruszyć mikołowian?

  • Dodano: 2017-09-26 19:00

Siłownie plenerowe są, boiska są, miejsce do aktywnego wypoczynku powstają. Czas, by wykorzystać tę infrastrukturę w dobrym celu. Jak to zrobić, by mieć przyjemność z wejścia w tryb sportowy i jednocześnie nie zrobić sobie krzywdy? Z odsieczą przychodzi projekt „Rusz się i zadbaj o siebie” w trwającej edycji Budżetu Obywatelskiego.

Projekt wprowadzenia aktywności fizycznej do codziennego trybu życia mieszkańców Mikołowa zakwalifikował się do części ogólnomiejskiej Budżetu Obywatelskiego w kategorii Sport i rekreacja.

Celem projektu jest propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia wśród mieszkańców miasta Mikołowa oraz promowanie różnych urokliwych i zapomnianych a atrakcyjnych pod względem treningowym miejsc wspominanego miasta. Projekt składa się z comiesięcznych, otwartych treningów biegowych, połączonych z wykładami tematycznymi. W ramach wykładów przewiduje się spotkania z fizjoterapeutą, dietetykiem, znanymi osobami ze świata sportu. Dodatkowo osoby regularnie biorące udział w treningach miałyby finansowane starty w niektórych prestiżowych zawodach biegowych na terenie Polski – przekonuje projektodawczyni, Barbara Szuster.

Pomysł zakłada organizację 12 darmowych treningów połączonych z wykładami tematycznymi (za łączną kwotę 9600 złotych), które miałyby odbywać się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Żwirki i Wigury, a także na Placu Harcerskim, a także profesjonalne prowadzenie strony internetowej wraz z jej obsługą i promocję projektu poprzez ulotki, plakaty, aktywność w mediach społecznościowych (po tysiąc złotych). Z wzięciem udziału uczestników projektu w zawodach sportowych na terenie całego kraju wiąże się koszt reprezentacji Mikołowa, który został obliczony łącznie na 3 tysiące złotych. Łączny koszt wdrożenia pomysłu to 14600 złotych.

W projekcie będzie mogło wziąć udział pierwszych 20 osób zapisanych na trening, kolejne 50 zyska możliwość wysłuchania wykładu po treningu. Zajęcia mają być prowadzone przez cały rok w formie comiesięcznych spotkań.

Jeśli projekt wygra w głosowaniu to skusicie się na taką formę aktywności ruchowej? Czekamy na Wasze komentarze!

Najnowsze informacje z Mikołowa w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.