Wiadomości z Mikołowa

Uroczyste obchody Dnia Strażaka w Mikołowie [GALERIA]

  • Dodano: 2024-05-13 12:45, aktualizacja: 2024-05-13 14:36

11 maja w Mikołowie odbyły się powiatowe obchody Dnia Strażaka, które rozpoczęły się mszą świętą w Bazylice św. Wojciecha. Uroczystości zgromadziły jednostki ochotnicze z całego powiatu oraz licznych gości, w tym europosłankę Izabelę Kloc i wicewojewodę Michała Kopańskiego

Mikołów świętował Dzień Strażaka

Po mszy uczestnicy udali się na teren Komendy Powiatowej PSP, gdzie odbyła się ceremonia wręczenia medali i odznaczeń. Złote Medale Za Zasługi Dla Pożarnictwa otrzymali Eugeniusz Ferdus oraz Łukasz Mroczek z OSP Łaziska Średnie, a Srebrny Medal przyznano Łukaszowi Pietrzykowi. Brązowe odznaczenie otrzymał Mirosław Hajok z OSP Paniowy.

Odznakę "Strażak Wzorowy" przyznano Mateuszowi Bojdołowi i Kamilowi Pietrzykowi. Uroczystości były również okazją do uhonorowania strażaków za długoletnią służbę, z Tadeuszem Sobieszkiem na czele, który odebrał wyróżnienie za 55 lat pracy. Podczas apelu ogłoszono wyniki współzawodnictwa formacji ochotniczych z terenu Mikołowa za ubiegły rok, z OSP Mokre na czele, które zdobyło 1639 punktów.

Na zakończenie, strażacy zaprosili wszystkich uczestników na tradycyjne grochówki z kotła, co stanowiło symboliczne zakończenie świętowania. Władze Mikołowa podziękowały wszystkim jednostkom ochotniczym za ich wytrwałą służbę i życzyły szczęśliwych powrotów z każdej akcji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również