Wiadomości z Mikołowa

Dzielnicowi dbali o bezpieczeństwo uczestników przedsięwzięcia kampanii Różowy Mikołów

  • Dodano: 2022-10-10 07:15, aktualizacja: 2022-10-09 20:54

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie zabezpieczali sobotnie przedsięwzięcie, jakie przed południem odbyło się w samym sercu miasta.

Bezpieczny... Różowy Mikołów

Miesiąc październik już od wielu lat uznawany jest na całym świecie za miesiąc świadomości raka piersi. Kampania społeczna "Różowy Mikołów", której inicjatorką jest przewodnicząca Rady Miejskiej w Mikołowie Katarzyna Syryjczyk-Słomska, doczekała się już III edycji. Ta prozdrowotna akcja wskazuje na konieczność wykonywania regularnych badań profilaktycznych i prowadzenie zdrowego stylu życia w zapobieganiu nowotworom, między innymi,  takim jak rak piersi czy raka szyjki macicy. Do działań promujących kampanię już trzeci rok dołączają policjanci i pracownicy cywilni mikołowskiej komendy.

8 października dwaj dzielnicowi asp.sztab. Maciej Dobrowolski oraz mł.asp. Tomasz Pawlus zajęli się zabezpieczeniem sobotniego eventu, głównie w zakresie ruchu drogowego, a także niedopuszczenia do jakichkolwiek niepokojących incydentów związanych z porządkiem z miejscach publicznych. Mundurowi, którzy sami na co dzień dbają o własne zdrowie, w rozmowach z kobietami, które odwiedziły  "profilaktyczne miasteczko" zachęcali do zdrowego trybu życia i regularnych badań.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również