Wiadomości z Mikołowa

Dramatyczny wypadek na DK 81. Osobówka wbiła się w tył ciężarówki [FOTO]

  • Dodano: 2023-09-21 07:45, aktualizacja: 2023-09-21 09:47

O niesamowitym szczęściu może dziś mówić 36-letni kierowca, który przedwczoraj po południu o mało co nie stracił życia na drodze krajowej nr 81 w Orzeszu. Mężczyzna, jadąc pasem w kierunku Katowic, wbił się w stojącą na drodze ciężarówkę. Osobowy citroen został doszczętnie zniszczony, a jego kierujący wyszedł z tego zdarzenia bez szwanku.

Samochód całkowicie zniszczony, kierowca wyszedł bez szwanku

Do kolizji doszło wczoraj (20 września) na orzeskim odcinku krajowej "wiślanki" około godziny 15.00. Kierujący citroenem, jadąc w kierunku Katowic, miał wykonać nieprawidłowy manewr zmiany pasa ruchu i uderzył w tył stojącej na jezdni, prawidłowo oznaczonej trójkątem ostrzegawczym, ciężarówki. Skala zniszczeń samochodu wskazuje, że cała sytuacja mogła zakończyć się tragedią, tymczasem po zderzeniu 36-latek samodzielnie opuścił pojazd, nic mu się nie stało. Mężczyzna był trzeźwy. Mieszkaniec powiatu cieszyńskiego został ukarany mandatem.

Zaistniała sytuacja jest najlepszym przykładem na to, że podczas codziennych podróży skupienie kierowców oraz zdolność przewidywania i zachowanie ostrożności to znaczące elementy wpływające na poziom bezpieczeństwa w ruchu. Moment nieuwagi, czy zwyczajne zagapienie się może przynieść daleko idące konsekwencje!

Dramatyczny wypadek na DK 81. Osobówka wbiła się w tył ciężarówki [FOTO]

Komentarze (2)    dodaj »

  • Tadek z Górnych

    Wykorzystał jedno życie......

  • pietrek

    Zostały mu jeszcze dwa?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również