Wiadomości z Mikołowa

Czarny SUV krąży po Mikołowie. Samochód ma pomóc we wprowadzaniu uchwały krajobrazowej

  • Dodano: 2022-01-14 12:45

Samochód Google Street View na ulicach Mikołowa? Nie, choć sądząc po zamontowanym na karoserii sprzęcie można byłoby tak obstawiać. Czarny SUV ma pomóc w stopniowym wprowadzaniu uchwały krajobrazowej.

Kursujący po mikołowskim rynku czarny SUV naszpikowany elektroniką, z zamontowanymi na karoserii kamerami i aparatami mógł mocno zdziwić wielu mieszkańców. Choć wydawałoby się, że to samochód Google Street View, dzięki któremu wkrótce obraz Mikołowa w mapach Google zostanie zaktualizowany to myli się ten, kto obstawił takie przeznaczenie tajemniczego pojazdu.

Okazuje się bowiem, że SUV został wynajęty przez Urząd Miasta w Mikołowie. Samochód za pomocą kamer wykonuje pomiary, sczytuje i inwentaryzuje obecny stan przestrzeni miejskiej. Po co? Pełne elektroniki auto służy bowiem powolnemu wprowadzeniu przyjętej w ubiegłym roku podczas lutowej sesji Rady Miasta uchwały krajobrazowej.

Samochód będzie w najbliższych tygodniach kursować nie tylko po centrum Mikołowa, ale i sołectwach.

Czarny SUV będzie kursować po Mikołowie. Zbiera dane dotyczące przestrzeni miasta

Ustandaryzowanie rozmiarów, kolorystyki i materiałów z jakich wykonane powinny być nośniki reklamowe, ustalenie zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury wprowadzi w naszym mieście większy ład – wyjaśnia Mateusz Handel, wiceburmistrz Mikołowa.

W tej chwili wciąż trwa okres dostosowawczy dla reklamodawców i przedsiębiorców korzystających z reklam w przestrzeni miejskiej. Jeśli zasady uchwały krajobrazowej nie są dostatecznie jasne to UM Mikołów uruchomił specjalną stronę internetową [LINK] zawierającą obrazowy przewodnik po przyjętym przez Radę Miejską prawie.

Od pewnego czasu do dyspozycji przedsiębiorców pozostaje również konsultant, który pomoże sprawdzić obecne lub dostosować przyszłe reklamy. Można się z nim skontaktować mailowo pod adresem krajobrazowa@mikolow.eu.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj »

  • jorguś

    Kiedyś krążyła czarna Wołga...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.