Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Bezpieczny pieszy - podsumowanie działań mikołowskiej drogówki

  • Dodano: 2019-07-26 12:15

25 lipca obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Kierowcy. Policjanci mikołowskiej drogówki połączyli go z działaniami pod nazwą " Bezpieczny Pieszy".

Głównym założeniem była poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Zwracano uwagę głównie na niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, poruszanie się niewłaściwą stroną jezdni, a także brak elementów odblaskowych u pieszych w terenie niezabudowanym.

Niestety nie obyło się bez mandatów

Działania policjantów Wydziału Ruchu Drogowego rozpoczęły się bladym świtem i trwały do godziny 14.00. Skierowano do nich czterech funkcjonariuszy, którzy w ciągu 8 godzin ujawnili 17 wykroczeń. W 14 przypadkach zostały nałożone mandaty karne, w 3 pozostałych - pouczenia.

Funkcjonariusze podczas akcji nadzorowali także prawidłowość poruszania się pieszych po drogach bez wyznaczonych chodników oraz sprawdzali, czy piesi przechodzą przez jezdnię w miejscach dozwolonych oraz stosują się do sygnalizacji świetlnej.

Policja przypomina

Wyprzedzanie przed lub na przejściu dla pieszych oraz omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się celem udzielenia pierwszeństwa pieszym, a także nieudzielne  pierwszeństwa pieszemu na drodze są w głównymi powodami wypadków drogowych z udziałem pieszych. Dlatego pamiętajmy, aby przy dojeżdżaniu do przejścia dla pieszych zawsze zachować szczególną ostrożność. Widząc pieszego ściągnijmy nogę z gazu, by w przypadku jego wejścia na jezdnię w sposób bezpieczny zatrzymać swój pojazd.

Za tego typu wykroczenia taryfikator przewiduje grzywnę, w zależności od rodzaju wykroczenia od 200 do 500 złotych i aż 10 punktów karnych.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Jorguś

    Panowie Policjanci a może tak szerzej zajęli byście się bezpieczeństwem pieszych i zwrócili uwagę zarządców dróg w naszym mieście na brak poboczy lub ich stan? Jak długo jeszcze piesi i rowerzyści będą zmuszeni bez względu na porę roku poruszać się skrajem jezdni bo na poboczu rosną krzaki i są dziury takie że nogi można połamać? Wiem że nie będzie z tego pieniędzy z mzndatów ale czy życie ludzkie nic dla władz miasta i policji nie jest warte?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.