Wiadomości z Mikołowa

Dziś działania mikołowskiej drogówki "Bezpieczny pieszy"

  • Dodano: 2020-07-13 09:15

Od samego rana na terenie powiatu mikołowskiego prowadzone są działania policjantów drogówki „Bezpieczny pieszy”. Ich celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są pełnoprawnymi użytkownikami dróg.

Akcja prowadzona jest w godzinach 06.00 do 22.00

Mundurowi zwracają szczególną uwagę na przypadki przechodzenia przez jezdnię w miejscu zabronionym. W okolicy przejść dla pieszych policjanci będą reagowali na wykroczenia pieszych oraz -  kierujących wobec pieszych. Przypominamy,  iż w przypadku rażącego naruszenia przepisów funkcjonariusz może odstąpić od nałożenia mandatu karnego, zatrzymać prawo jazdy i skierować wniosek do sądu.

Policja apelujemy o rozwagę podczas przechodzenia przez jezdnię

Na oznakowanych przejściach dochodzi najczęściej do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Kierującym przypominamy, że w rejonie przecięcia dróg pieszych i zmotoryzowanych należy zachować szczególną ostrożność oraz zwolnić. Rowerzyści natomiast powinni zejść z roweru, jeżeli nie ma wyznaczonego przejazdu. Należy stosować zasadę ograniczonego zaufania.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Adam

    Ul Pszczyńska odcinek od kapliczki w górę do Bielskiej i z powrotem to dramat auta pędzące jak na torze wyścigowym byle prędzej byle szybciej hałas niosący się z porozbijanej dziurawej drogi jest po prostu niebezpiecznie!!!!

  • halymbiorz

    od czego policjant ma pałke tylko solidne gumowanie pozwoli tym narkomana,zawieszonym ludzia majacy nos w komorce majacy słuchawki w uszach uratowac zycie wbiegajac na pasy pod samochód pozatem taki delikwent powinien odwiedzic prosektorium ogladajac ofiary wypadków dotyczy to rownierz młodych mistrzów kierownicy dostajac pierwsze prawo jazdy....rodzice nowobogaccy kupuja dobry wozek a synalek mysli ze jest niesmiertelny.....

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również