Wiadomości z Mikołowa

Akcja "Trzeźwość" na mikołowskich drogach. Policjanci złapali 37-latka z 2 promilami

  • Dodano: 2023-01-03 07:15, aktualizacja: 2023-01-02 18:12

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Mikołowa prowadzili 2 stycznia wzmożone działania pod kryptonimem "TRZEŹWOŚĆ".

Podstawowym celem przedsięwzięcia jest eliminacja z ruchu tych, którzy kierują samochodami po spożyciu alkoholu oraz zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych, których sprawcami są nietrzeźwi. Poranne badanie 37-letniego mikołowianina wykazało w jego organizmie 2 promile.

Policja stoi na stanowisku, że dla bezpieczeństwa swojego, przewożonych pasażerów i innych użytkowników ruchu, bez względu na ilość spożytego alkoholu, nie powinniśmy wsiadać za kierownicę. Kierowca powinien być przede wszystkim trzeźwy, a także wypoczęty. Niestety, w dalszym ciągu mundurowi  zatrzymują kierujących, którzy zachowują się skrajnie nieodpowiedzialne i wsiadają ,,za kółko” po spożyciu alkoholu - wyjaśniają mikołowscy funkcjonariusze.

Akcja "Trzeźwość" w Mikołowie

Konsekwencje tak bezmyślnego zachowania mogą być tragiczne zarówno dla samych kierujących, ich rodzin, a także innych niewinnych osób poruszających się po drodze. Policjanci apelują więc, by nigdy nie wsiadać po alkoholu za kierownicę.

Jednym z zatrzymanych w poniedziałek o poranku był 37-letni mieszkaniec Mikołowa. Kierujący samochodem marki hyundai miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Mężczyzna ma na swoim koncie liczne wykroczenia w ruchu drogowym. Tym razem grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności - informują policjanci KPP Mikołów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również