Wiadomości z Mikołowa

Nowy prezes Centrum Zdrowia w Mikołowie

  • Dodano: 2023-01-02 13:15

Centrum Zdrowia w Mikołowie wchodzi w nowy 2023 rok ze znaczącymi zmianami. Nowym Prezesem Zarządu Spółki został Mateusz Niewdana, który od 1 stycznia zastąpił na tym stanowisku Cezarego Tomiczka. 

Nowy prezes Centrum Zdrowia w Mikołowie

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu - Starosta Mikołowski Mirosław Duży poinformował radnych o złożonej 21 grudnia przez Cezarego Tomiczka, prezesa spółki Centrum Zdrowia (prowadzącej m.in. Szpital Powiatowy) rezygnacji ze swej funkcji. Rada Nadzorcza spółki rezygnację przyjęła, zaś od nowego roku funkcję tę obejmie Mateusz Niewdana.

- Pomimo bardzo trudnej sytuacji finansowej Spółki Centrum Zdrowia, mamy nadzieję na jej ustabilizowanie oraz wdrożenie koniecznych i potrzebnych zmian. Przed nowym prezesem trudne zadanie, uważamy jednak, że posiadane doświadczenie i praca z dobrym zespołem pozwolą zrealizować zamierzone cele - czytamy w notce prasowej wysłanej przez przedstawicieli Centrum Zdrowia w Mikołowie.

Nowy prezes Mateusz Niewdana pracował dotychczas w Szpitalu w Knurowie, gdzie pełnił funkcję zastępcy dyrektora szpitala i prokurenta spółki. Oprócz doświadczenia w zarządzaniu szpitalem ma odpowiednie kwalifikacje, m.in. w zakresie organizacji i zarządzania w ochronie zdrowia.

Komentarze (2)    dodaj »

  • brydzia

    siema siema zas gosciu w czerwonych galotkach bydzie zbiyroł na opieka czy leczenie.....natomiast nasz sojusznik "wielki brat jankes'' jest naszym "opiekunem'' .d.s. bezpieczenstwa grozacemu ze wschodu...natomiast jak bajtel ciezko chory to wyjazd za granice kosztuje miliony....czyzby amerykanscy czy brukselscy lekarze mieli inne zoładki??? by zbierac np.nakredki...ciekaw jestem ile "szpryc" dostał ten specjalista.....

  • jorguś

    Gdyby nie nadmierna biurokracja w służbie zdrowia to ta stała by o niebo lepiej finansowo. PREZES SPÓŁKI (pewnie zarabiający wraz ze swoją,, świtą" krocie), a ,, Spółka" składa się z innych podmiotów państwowych, czyli de facto nadal stanowi własność skarbu państwa i tylko dla zmylenia społeczeństwa nosi nazwę,, Spółki". W razie problemów to nie państwo jest odpowiedzialne za niewydolność służby zdrowia tylko jakieś tam,, spółki" i ich zarządy opłacane z kieszeni podatnika...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również