Wiadomości z Mikołowa

40-latek znieważył policjantów, groził śmiercią, a potem padła propozycja łapówki

  • Dodano: 2023-03-01 06:45, aktualizacja: 2023-03-01 07:11

Policjanci z Mikołowa zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który w trakcie podjętej na jego prośbę interwencji, znieważył mundurowych i groził im śmiercią. Następnie pijany agresor postanowił załatwić sprawę „tu i teraz” i zaproponował łapówkę policjantom.

Mieszkańcowi Mikołowa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Znieważył policjantów, groził śmiercią, a potem padła propozycja łapówki

W miniony weekend, z soboty na niedzielę, na numer alarmowy 112 zadzwonił mężczyzna i domagał się przyjazdu policji, ponieważ zgubił telefon. Kiedy mundurowi pojawili się na miejscu, ten od samego początku był agresywny, wulgarny i roszczeniowy. Zażądał, by policjanci „namierzyli” jego telefon.

Mimo przekazanych mu informacji o możliwościach prawnych i procedurze w przypadku zagubienia rzeczy, mieszkaniec Mikołowa nie przyjmował ich do wiadomości. Z uwagi na zachowanie awanturnika, policjanci podjęli decyzję o umieszczeniu go w izbie wytrzeźwień. Wówczas 40-latek stał się jeszcze bardziej agresywny.

Kierował groźby pozbawienia życia w stosunku do policjantów i ich rodzin, oraz groźby zwolnienia z służby. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa mikołowianin został zatrzymany. Wtedy postanowił zakończyć sprawę „tu i teraz" i zaproponował interweniującym policjantom łapówkę.

W zamian za odstąpienie od podejmowanych czynności obiecywał wręczyć całą zawartość swojego portfela, tj. 30 dolarów, nieco ponad 270 złotych oraz 44 200 forintów węgierskich.

W poniedziałek /27 lutego/ mikołowianin usłyszał aż trzy prokuratorskie zarzuty: przekupstwa, znieważenia funkcjonariuszy oraz wywierania wpływu na czynności urzędowe policjantów. Podejrzanemu grozi do 10 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również