Wiadomości z Mikołowa

Dni Mikołowa 2023? Znamy datę tegorocznego Święta Miasta

 • Dodano: 2023-02-28 11:30

To pewne – Dni Mikołowa 2023 się odbędą. Trwające dwa dni Święto Miasta w ubiegłym roku przyciągnęło tłumy ze względu na obchody jubileuszu 800-lecia Mikołowa. Kiedy będziemy bawić się w tym roku?

Choć mamy dopiero koniec lutego to wielu mikołowian już czeka z utęsknieniem na ciepłe miesiące i towarzyszące wiosennej i letniej porze imprezy plenerowe. W przypadku Mikołowa najważniejszą z nich są oczywiście Dni Mikołowa, na które ściągają setki mieszkańców miasta, ale również mieszkańców gmin całego powiatu mikołowskiego, tyszan, katowiczan, żorzan czy rudzian ze względu na bliską odległość.

W ubiegłym roku Dni Mikołowa odbyły się w ostatni weekend czerwca, a dwudniowa impreza została podzielona tematycznie. W sobotę mogliśmy posłuchać gwiazd sceny alternatywnej jak król, Mrozu,, a także specjalnego koncertu hip-hopowego projektu FOKUS & RAHIM-RETROSPEKCJE – utworów, które artyści tworzyli w ciągu ostatnich trzech dekad w nowych aranżacjach autorstwa Tymoteusza Biesa z gramofonowymi popisami DjWest'a.

Niedziela stanęła natomiast pod znakiem doskonałej zabawy do hitów Teresy Werner, Cleo, Golec uOrkiestry. Wieczór i całą imprezę zamknął DJ’ski set C-BooLa.

Dni Mikołowa 2023: Poznaliśmy datę imprezy

Czy Dni Mikołowa w tym roku się odbędą? Na to pytanie odpowiadamy twierdząco – Miejski Dom Kultury w Mikołowie potwierdził organizację imprezy. Ponadto poznaliśmy datę Święta Miasta – po raz kolejny odbędzie się w czerwcu.

Tegoroczna edycja Dni Mikołowa odbędzie się w dniach 17–18 czerwca. Póki co jeszcze nie ogłaszamy artystów, planujemy to zrobić na początku maja – informuje Hanna Kamińska, zastępca dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Mikołowie.

Z pewnością możemy spodziewać się dodatkowych atrakcji, jak w latach poprzednich, m.in. Zlotu FoodTrucków.

Komentarze (4)    dodaj »

 • Mieszkaniec

  Mikołów jest pięknyNareszcie panuje tu spokój,to dzięki prohibicji na alkohol można iść po ulicy wieczorem,nie myśląc nad zakupem kastetu czy noża w samoobronie,jak było np.w 2011

 • jorguś

  Żadne Dni Mikołowa trwające zaledwie dwa dni nie zrekompensują mieszkańcom kulturalnego upadku rzekomo powiatowego miasta. Mikołów nie posiada nie tylko takich placówek jak hala widowiskowo-sportowa, teatr ale nawet zwykłego kina. Jak by tego było mało to w naszym,, powiatowym mieście" dzięki,, prohibicji" Piechuli nie ma nawet przyzwoitego lokalu nocnego gdzie mieszkańcy i goście mogli by się,, odchamić" i pobawić do białego rana. Niestety, nasze miasto coraz bardziej ogarniają,, mroki średniowiecza"...

 • luuk

  To prawda. Prawie nie ma lokali, młodzi ludzie nie mają się gdzie spotykać, ludzi na rynku w weekend praktycznie brak. Bo i czemu mają przychodzić jak nic się nie dzieje. Zarządca i jego pomocnik tylko pozują do zdjęć w gazecie zamiast coś zrobić w tym zakresie.

 • Starsi

  Może wystąpi zespół Piękni i Młodzi nareszcie na scenie w Mikołowie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również