Wiadomości z Mikołowa

Szokujący widok w Mikołowie. Fiatem cinquecento przewoził olbrzymie kłody drewna! [FILM]

  • Dodano: 2023-03-22 12:30

Niecodzienna sytuacja w Mikołowie. Kierujący niewielkich rozmiarów fiatem cinquecento przewoził drewno na opał. Największy kawałek drewna wystawał z bagażnika na kilka metrów. Na szczęście był zabezpieczony... kamizelką odblaskową. 

Mikołów. 44-latek przewoził samochodem osobowym olbrzymi ładunek

W poniedziałek 20 marca przed godziną 7.00 w ciągu ul. Spyry w Mikołowie policjanci Wydziału Ruchu Drogowego prowadzący w tym miejscu kontrolę prędkości zatrzymali kierującego fiatem cinquecento. Zaniepokoiła ich ilość przewożonego pojazdem drewna na opał, które wystawało z bagażnika na odległość nawet kilku metrów! Największy wystający bal zabezpieczony został... kamizelką odblaskową. 

– Mężczyzna zwrócił ich uwagę ilością ładunku przewożonego w osobowym fiacie – poinformowała mł. asp. Ewa Sikora, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie.

Znów przewoził drewno samochodem osobowym

Jak się okazało, nie był to pierwszy raz kiedy ten sam kierujący zdecydował się na przewiezienie swoim samochodem tak dużego ładunku drewna. W styczniu br. również został zatrzymany przez miejscowych policjantów. 

– W trakcie legitymowania okazało się, że to 44-letni mieszkaniec Mikołowa, dokładnie ten sam, który był legitymowany przez mikołowskich dzielnicowych w styczniu br, kiedy tak samo przewoził drzewo tym fiatem – powiedziała mł. asp. Ewa Sikora.

W styczniu br. drewno pochodziło z kradzieży, dlatego tym razem również wzięto taki scenariusz pod uwagę. Po zweryfikowaniu policjanci ustalili, że tym razem drewno pochodzi z legalnego źródła.

Ze względu na naruszenie przepisów o ruchu drogowym 44-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 200 zł oraz 8 punktami karnymi. Z uwagi na podejrzenie uszkodzenia osi pojazdu, policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

Nagrania z niewielkich rozmiarów fiatem i olbrzymim ładunkiem, wykonane przez innych kierujących, natychmiast trafiły do internetu, gdzie osiągnęły już nawet kilka milionów wyświetleń.

Komentarze (2)    dodaj »

  • 200 złotych

    200 złotych

  • ON

    To nie pierwszy raz tego kierowcy

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również