Wiadomości z Mikołowa

20 stycznia rozpoczyna się kolejny, drugi etap budowy Centrum Przesiadkowego w Mikołowie

 • Dodano: 2020-01-16 11:30

Węzeł przesiadkowy zlokalizowany będzie w miejscu dworca autobusowego, choć nowe perony zostaną o kilkanaście metrów przesunięte.

Konieczna jest przebudowa układu drogowego w tym rejonie

Wyposażone będzie w niezbędną dla obsługi podróżnych infrastrukturę, czyli w miejsca postojowe, przystanki komunikacyjne, punkty sprzedaży biletów czy systemy informacyjne umożliwiające zapoznanie się z rozkładem jazdy lub siecią komunikacyjną.

Pierwszy etap przebudowy został zakończony

Wybudowano nowy łącznik drogowy pomiędzy ulicami Kolejową i Waryńskiego, co pozwoli rozładować wzmożony ruch drogowy na ul. Prusa. Przed dworcem PKP powstał również parking dla osób korzystających w przyszłości z komunikacji publicznej.

W trzecim etapie zmodernizowany zostanie układ drogowy okolic dworca. Istniejące rondo u zbiegu ulic Prusa i Miarki zostanie przesunięte i powiększone, powstanie tzw. dwupasmowe rondo turbinowe. Powyższe działania mają na celu odkorkowanie centrum miasta i upłynnienie ruchu, a tym samym ograniczenie emisji spalin – jednej z przyczyn powstawania smogu.

Jeśli chcecie Państwo otrzymywać powiadomienia o możliwych utrudnieniach w związku z przebudową, które mogą dotyczyć zarówno pieszych jak i kierowców, prosimy o przesłanie wiadomości e-mail na adres centrum.przesiadkowe@mikolow.eu

Komentarze (11)    dodaj »

 • Xyz

  Po co komu takie Centrum Przesiadkowe jak bilety autobusowe coraz droższe a to coś co powstaje to zwykłe przystanki tylko w lepszym standardzie. Pytanie gdzie będzie się można ogrzać czekając w zimie o 4:30 rano przy -20 stopniach C? Na starym dworcu czekając 40minut na połączenie do Tychów można było zamarznąć. W Centrum Przesiadkowym będzie tak samo.Kto to projektował???

 • Denis Badura

  Anty WRWE

 • mieazkaniec

  A tezni jak niema tak niema.

 • mieszkaniec

  z parkingiem bawią się już chyba dwa lata, czasami przez miesiąc nie ma nikogo na budowie

 • Jorguś

  Brawo BURMISTRZ i władze tego grajdoła! Znowu kosztem ogromnych pieniędzy zmieniają istniejące na lepsze (bo niedaleko Rynku) zapominając o tym że Mikołów jest nieco większy. Przypominam że w Borowej Wsi jest pętla autobusowa będąca wizerunkiem miasta dla wjeżdżających do Mikołowa od strony Gliwic i Rudy Śląskiej. Jest to miejsce gdzie jak przed 40 laty hula wiatr, zapomniane przez Boga i władze miasta. Niema tam nawet zamkniętej wiaty przystankowej, nie mówiąc już o możliwości kupna biletu czy czegoś do picia. Po staremu marzną tam dzieci chcący dojechać do szkół i osoby starsze które dojeżdżają do ośrodka zdrowia położonego obok. Niema tam nawet pasów aby pacjenci mogli bezpiecznie przejść do lekarza... Burmistrzu i Rado Miejska nie wiem kto Was wybrał ale mam nadzieję że jeśli się nie opamiętacie to jest to Wasza ostatnia kadencja, a potem przyjdą tacy co Was rozliczą...

 • Marian

  Na zamieszczonym projekcie Centrum jest błąd wiaty od autobusów są odwrotnie narysowane autobus ma drzwi z lewej strony patrząc od frontu a przystanki są od prawej czyli czekający na autobus będzie musiał obchodzić autobus bądź przystanek dookoła ?

 • Zaciekawiony

  Dobra,.dobra. Jest ktoś w stanie powiedzieć jak ludzie z pod wiat umieszczonych po prawej stronie nadjeżdżających autobusów będą wsiadać do tychże autobusów z drzwiami po lewej stronie? Ewentualnie która część grafiki jest niezgodna.z.rzeczywistymi planami tak żeby miało to sens?

 • Rozbawiony i zażenowany

  Centrum przesiadkowe z projektem za kilkadziesiąt tysięcy i nikt tego nie zauważył

 • popi

  Centra przesiadkowe, ciekawe czy będzie do czego się przesiąść bo póki co komunikacja w kierunku Zawada,Bełk to porażka. I po drugie ile będzie kosztować utrzymanie tych wszystkich budowli ile eko oszołomy na tym zarabiają.

 • Arek

  Będzie centrum przesiadkowe bez pociągów Intercity bo zostały pominięte w rozkładzie PKP przejezdzaja przez Mikołów ale nie zatrzymują się

 • Mieszkaniec???

  Bo to Pier.....y Mexyk jest. Lepsze wrogiem dobrego. Przecież Staś potrafi obrażać mieszkańców, oni zaś płaczą a jednak ktoś na tego Pana zagłosował. Projekt centrun przesiadkowego jest OK, to autobusy są ch...we. Uważam też, że przyszedł już czas na podwyżkę ceny wody, odpadów komunalnych, zwiększenie nakładu gazetki Stasia lub co najmniej dalsze odchudzanie jej do 3 góra 4 kartek reklam.W końcu "gratis" nie powinien być tak wypasiony. Każdy włodarz naszego pięknego miasta coś spie...li. Jak nie kanalizę to sobie pierd...ie pole golfowe, przed którym jest taki syf, że aż boli.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również